Призов офіцерів запасу ЗСУ: кому варто чекати на повістку (Відео)

На паритетних засадах будуть призивати і чоловіків, і жінок

 

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про початок призову офіцерів запасу – люди від 20 до 43 років, які пройшли курс військової підготовки, мають вищу освіту. Про це у вівторок, 30 травня, на брифінгу повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ Артур Артеменко. У Міністерстві оборони повідомили й деталі цьогорічної призовної кампанії – їх слухав кореспондент "5 каналу" Дмитро Мороз.

 

Після призову служба триватиме 18 місяців, але ці офіцери, як зазначили в Генеральному штабі, не будуть долучатися до служби в проведення бойових дій без їхньої згоди. На паритетних засадах будуть призивати і чоловіків, і жінок. Наголошується, що жінки під час бойових дій довели свою здатність воювати не гірше за чоловіків. Тому особливість цього призову – у виборі не надаватиметься прихильність чоловікам.

 

Підставами для відтермінування будуть лише: стан здоров'я, сімейні обставини та здобуття вищої освіти. "Після отримання повістки відповідний офіцер запасу зобов'язаний прибути у визначений термін на визначений пункт збору і приступити до виконання завдань, які йому будуть визначені військкоматом", – наголосив заступник начальника Генштабу.

 

Артеменко зазначив, що у Міноборони вбачають необхідність у вивченні ринку праці на заході країни, адже частина призовників працює в інших регіонах і за кордоном. "Західні області дещо недовиконують план. Напевно, в зв'язку з сезонними роботами, які там проходять. Нам потрібно розібратися з питанням ринку праці, який там є", – розповів він та уточнив, що багатьох призовників просто нема на місці через роботу.

 

Стосовно призовників зі східних регіонів, представник Генштабу відмітив, що в цих регіонах завжди виконується план. "Ці призовники найбільш мотивовані для виконання завдань", – додав він.

 

Зараз наказ про початок призову офіцерів запасу спрямований до Мін'юсту. Коли саме підуть перші повістки у Генштабі не повідомили, але вже цього літа призов розпочнеться. Також доповіли, що наразі закінчується призов строковиків. Цього року таких було 14,135 тис. Для статистики – торік серед строковиків виявили бажання до призову в зонах бойових дій близько 2,5 тис. призовників.

 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО