Суспільство > Кабмін схвалив законопроєкт який фактично скасувує право українців на безкоштовні 2 га землі

Кабмін схвалив законопроєкт який фактично скасувує право українців на безкоштовні 2 га землі


22 квітня, 07:22.

Кабмін схвалив законопроєкт про внесення змін до закону про консолідацію земель сільгосппризначення — він, зокрема, передбачає зміни, які можуть означати скасування права українців на безкоштовні 2 га землі. Про це свідчить текст оприлюдненого законопроекту.

 

Законопроєктом пропонується внести зміни до закону «Про особисте селянське господарство» — пропонують прибрати частину ст.5 про те, що для ведення особистого сільського господарства використовуються передані у власність 2 га землі. 

 

Це ті безкоштовні 2 гектари, на які, відповідно до законодавства, мають право всі українці.

 

Зазначимо, що це рішення ще має підтримати Верховна Рада.

 

Крім цього, у законопроєкті йдеться про підстави, способи та порядок проведення консолідації земель.

 

Проєкти землеустрою щодо консолідації земельних ділянок розробляються з метою усунення недоліків земельних ділянок (черезсмужжя, дрібноконтурність, відсутність доступу до доріг та комунікацій тощо), а також можуть передбачати здійснення заходів щодо поділу, об'єднання, обміну, купівлі-продажу земельних ділянок, встановлення земельних сервітутів, укладення, зміни договорів про користування земельними ділянками.

 

Зазначається, що строк оренди земельних ділянок с/г призначення не може бути меншим 7 років, а ділянок меліоративних земель і на яких проводиться гідротехнічна меліорація — не меншим, ніж 10 років.


Повернутися назад