Суспільство > В Україні перевірять функціонування усіх будинків для літніх людей

В Україні перевірять функціонування усіх будинків для літніх людей


21 січня, 21:23.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив Державній службі з надзвичайних ситуацій провести позачергові перевірки функціонування готелів, хостелів та пансіонатів в Україні.

 

Про це йшлося на позачерговому засіданні уряду, який скликали через пожежу у Харкові.

 

«Доручаю Державній службі з надзвичайних ситуацій провести позачергові перевірки стану протипожежної безпеки в об’єктах підвищеного ризику: готелях, пансіонатах, хостелах будинках розміщення літніх людей. Місцевим органам виконавчої влади та міністерству соціальної політики провести роботу зі встановлення законності створення приватних будинків для літніх людей та виявленню інших аналогічних об’єктів для мінімізації ризиків», – заявив Шмигаль.

 

Своєю чергою міністерка соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що в усіх областях України перевірять законність функціонування будинків для літніх людей, а також умови проживання там людей.

 

«Ми організовуємо роботу щодо виявлення закладів, яких немає в реєстрі надавачів соціальних послуг. Ми перевіримо умови проживання та перебування людей похилого віку в закладах. Ми підключаємося до цієї роботи й працюватимемо з усіма регіонами».

 

Також, за її словами, планують посилити відповідальність людей, які організовують роботу нелегальних будинків для літніх людей.

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков своєю чергою повідомив, що цей будинок не існує на планах міста та працював без дозвільних документів. Він зазначив, що станом на зараз вже відкрито кримінальне провадження. А правоохоронці працюють над встановленням усіх причин і винних у трагедії.

 

Кабмін через трагедію також створив урядову комісію з розслідування причин пожежі.

 

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль скликав позачергове засідання уряду через пожежу в Харкові. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова назвала попередню причину займання — необережне поводження з електронагрівальними приладами. У вогні загинули 15 людей, ще 11 людей постраждали.  Пансіонат, як виявилось, був приватним та працював нелегально. 22 січня у Харкові оголосили днем жалоби.


Повернутися назад