Общество > В Україні змінюють правила вступу для бюджетників

В Україні змінюють правила вступу для бюджетників


1 сентября, 20:18.

На абітурієнтів, які планують поступати в українські виші на бюджетне навчання наступного року, чекають деякі нововведення, які обмежать їхні можливості. 

 

У 2020 році  правила і умови прийому студентів на бюджетну форму навчання в Україні можуть змінитися. Про це повідомила голова Міністерства освіти і науки Лілія Гриневич.

 

За словами Гриневич, її відомство планує скоротити максимальну кількість заяв, які абітурієнти можуть подавати в різні вузи. Кількість зменшать з семи до п’яти заяв.

 

Таке рішення міністр аргументувала видимим небажанням великої кількості абітурієнтів зараховуватися на бюджет. Такий висновок міністерство зробило з цьогорічної вступної кампанії.

 

Так, Гриневич зазначила, що станом на 1 серпня з 60,3 тисяч абітурієнтів, які вступили до вузів після 11 класу і отримали рекомендацію до зарахування на бюджетну форму навчання, свій намір вчитися підтвердили лише 52,8 тисяч, тобто 87,1 %. 

 

Гриневич стверджує, що небажання майже 13% абітурієнтів зараховуватися свідчить про відсутність необхідності подавати сім заяв в різні вузи на бюджетні місця.

 

“Тому відразу можу анонсувати, що, як висновок цієї кампанії, ми вважаємо, що в наступному році внесемо зміни в умови прийому, і буде доцільно залишити тільки п’ять можливих заявок на бюджет”, – сказала міністр.

 

Крім того, в Директорат вищої освіти і освіти дорослих анонсували розширення переліку спеціальностей для магістрів.


Вернуться назад