Общество > Психологи провели аналіз мови тіла Зеленського на інавгурації

Психологи провели аналіз мови тіла Зеленського на інавгурації


21 мая, 16:06.

Психологи оцінили поведінку, жести та міміку нового президента на інавгурації.

 

Аналізуючи мову тіла Зеленського, експерт із питань невербальної комунікації Валентин Кім розділив її на дві моделі: №1 – на майданчику перед Верховною Радою, де зібралися прихильники Зеленського, і №2 – у Верховній Раді.

 

На локації №1 він рухався пішки, випромінюючи енергію, демонструючи широкі, розмашисті рухи і живу ходу.

 

«Його хода нагадувала ходу президента Джорджа Буша-молодшого, який свідомо її змінював. Зазвичай так ніхто не ходить, бо треба мати постійно збуджену нервову систему, щоб настільки енергійно рухатися. Так люди ходять тільки коли хочуть показати себе з кращої сторони, показати, наскільки вони енергійні і націлені на якесь протистояння», – коментує Кім.

 

Також експерт звертає увагу на широку і досить щиру посмішку Володимира Зеленського.

 

Соціальний психолог Вадим Васютинський підкреслює, що своєю жвавою ходою і відкритістю Зеленський намагався демонструвати, що він із народом, що президент не відокремлений від людей, а запросто може підійти, привітатися і зробити селфі.

 

«Так Зеленський хоче показати, що він не такий насуплений і закомплексований, якими були всі попередники і, так би мовити, системні політики. А ось такий демократичний лідер», – заявляє Васютинський.

 

Щодо моделі поведінки у Верховній Раді, тут Зеленський демонстративно підкреслював дві ключові емоції – гнів і зневагу, адресовані старій владі.

 

«У залі його емоційна картина була дуже бідна і одноманітна. Він демонстрував агресію і зневагу. За весь час інавгурації був тільки один момент, після того, як Зеленський передав булаву, коли він засміявся. І це була дійсно щира посмішка. Але одразу він цю емоцію загасив, і обличчя знову стало скорботно-озлобленим», – пояснює психолог Кім.

 

Експерт запевнив, що у Раді Зеленський відверто акцентує увагу на тому, що він ненавидить цих людей.

 

Водночас обидва експерти зазначають, що Зеленському блискуче вдалося поєднати свій артистизм з офіціозом. «Зеленський витримав усе, що потрібно, не вийшов ні за які межі, навіть у змісті промови, де «наїхав» на всіх потроху. Там, де треба було бути стриманим, серйозним, поважним, Зеленський це робив. Де можна було дозволити собі трішечки більше – він собі це дозволяв», – додав психолог Васютинський.


Вернуться назад