Суспільство > Українцям вигадали нові штрафи

Українцям вигадали нові штрафи


28 грудня, 21:37.

Українці, які відсутні за місцем реєстрації понад 30 днів, зобов'язані повідомити відповідні органи про реєстрацію за новим місцем проживання. Якщо ж громадяни уникатимуть надання такої інформації - на них очікують штрафи.

А, якщо рахувати той момент, що штрафи поповнюватимуть місцеві бюджети, то кількість перевірок громадян може зрости у геометричній прогресії і, як вважає юрист Олександр Плахотник, це і стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити "порушників"і їх штрафувати.

"Взагалі тут дуже складно визначити, хто прописаний, а хто ні. От якщо самі признаєтесь – тоді так, можуть покарати. А якщо сказати, наприклад: "так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому попутками", буде складно довести зворотне. Та й воно того не варто – з-за 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з'ясовувати, де ви живете", – повідомив Плахотнік.

Зазначається,  в інтернеті багато пропозицій про реєстрацію за плату в будь-якому регіоні України.

"Ціни різні: від 2000 грн за рік "проживання" в обласному центрі, куди люди їдуть у пошуках роботи, до 12 тис. грн — для псевдожителей прикордонних районів. Їм така реєстрація, навіть фіктивна, дозволить через 3 роки отримати право на багаторазовий безвізовий в'їзд на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн ЄС — Угорщини, Словаччини, Румунії", - пишуть у виданні.


Повернутися назад