Залужний уточнив деталі наказу про військовий облік для жінок

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний у своєму фейсбуці написав, що наказ Міністерства оборони з переліком понад 100 професій, які зобов’язують жінок стати на військовий облік – це не про призов чи обов’язкову мобілізацію жінок до війська, як про це вже заявляють деякі ЗМІ.

 

Також він анонсував такий порядок ставання на облік, щоб якомога більше процедур перейшли в онлайн. 

 

«Держава проводить антибюрократичну реформу, щоб людям не доводилося переносити папірці з місця на місце. Це стосується також і чоловіків – цифровізація має модернізувати військовий облік в цілому», – написав він. 

 

Також планується ввести перехідну норму, що стосується навчань військовозобов’язаних: на навчання жінки будуть відправлятися винятково за бажанням. Він запевнив, що із нововведенням життя українок не зміниться. 

 

«Єдине – Збройні Сили просто знатимуть, які спеціалістки є в країні та можуть у крайньому разі долучитись до оборони держави. Відповідний порядок обліку існував в Україні й раніше, починаючи з 1994 року, хоча майже не працював», – написав він.

 

Ще, за його словами, це крок назустріч тим жінкам, які хочуть проходити службу в ЗСУ.

 

Нагадаємо, що 11 жовтня 2021 року Міністерство оборони України видало наказ, який затверджує перелік спеціальностей та/або професій, які є «спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями».

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО