МОЗ затвердило форму довідки про протипокази до вакцинації

Протипокази до вакцинації можуть бути тимчасовими та постійними.

 

Міністерство охорони здоров’я затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають протипокази до вакцинації проти COVID-19.

 

Про це передає пресслужба МОЗ.

 

Відповідну форму № 028-1/о та інструкцію щодо її заповнення затвердили наказом МОЗ ще від 2 листопада цього року.

 

«Форма № 028-1/о заповнюється на підставі медичних записів про стан здоров’я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до Інструкцій до застосування вакцин, рішень НТГЕІ та  “Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень», – передає МОЗ.

 

МОЗ затвердило форму довідки про протипокази до вакцинації

У МОЗ додали, що постійним протипоказом до вакцинації може бути важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу вакцини або на один із її компонентів.

 

Натомість тичасовими протипоказами є:

 

  • Гостра хвороба з підвищенням температури понад 38,0 °C;
  • COVID-19 в анамнезі;
  • Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою;
  • Вагітність та лактація (лише для вакцин, що вказують на вагітність чи лактацію як протипоказання);
  • Вік;
  • Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб (виняток – вакцина проти грипу).

 

У довідці про тимчасові протипокази до вакцинації від COVID-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказів.

 

Довідка

 

Абсолютні протипоказання – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину для реципієнта вакцини, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими.

 

Застереження (вакцинація з пересторогою) – ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від проведення чи не проведення щеплення залежно від ситуації, що склалася.

 

Постійні протипоказання – протипоказання до щеплень, що мають постійний пожиттєвий характер та ймовірно не будуть зняті впродовж життя.

 

Тимчасові протипоказання – протипоказання, які безпосередньо наявні в момент вирішення питання щодо проведення щеплення, мають тимчасовий характер та зникають з часом.

 

Нагадаємо, що невдовзі у “Дії” з’являться сертифікати для тих, хто перехворів на коронавірус.

 

Утім, COVID-сертифікат про одужання зможуть отримати тільки ті українці, які захворіють з 8 листопада 2021 року, тобто з дня, коли заплановий запуск сертифікату.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО