Зробити на комарах 6 млн доларів: українки створили успішний стартап

Український стартап, направлений на боротьбу з комарами, посів перше місце в IT Arena Startup Competition 2021 у Львові. На гаджеті Mosqitter дві українки-засновниці заробили 6 млн доларів.

 

Про це розповіла засновниця проєкту, українка з Херсона Анастасія Романова.

 

Як виникла ідея?

 

Над стартапом Mosqitter українки Анастасія Романова та Ольга Дячук працюють протягом двох років. Ідея прийшла в США, де ця проблема також дуже актуальна. У США Романова провела наукову роботу з вивчення поведінки комарів і сформувала ідею продукту по боротьбі з комарами — Mosqitter. Ольга підключилася на етапі реалізації ідеї як стартапу.

 

Вона додала, що зі зміною клімату компарів лише більшає, а серед них є і небезпечні, які є причиною смертельних хвороб — малярії, жовтої лихоманки, лихоманки Зіка, лихоманки Денге. 

 

Українки промоніторили, які екологічні продукти зараз може представити ринок по боротьбі з комарами. Команда стала членом American Mosquito Control Association, щоб у спільноті з іншими учасниками зрозуміти, як можна приваблювати комарів на відкритих територіях та екологічно захищати людину.

 

Як працює пристрій?

 

Стаціонарна установка чорного кольору Mosqitter, призначена для відкритого простору і встановлюється на вулиці в місці, яке добре проглядається.

 

Згідно з дослідженнями вчених, комарі, а точніше їх самки, які через укуси отримують необхідний їм білок з крові людей і тварин, реагують на людину за чотирма параметрами:

  • тепло;
  • запах, що імітує запах шкіри людини;
  • дихання-виділення вуглекислого газу з певним інтервалом;
  • світло спеціальної довжини хвилі.

 

Гаджет працює за допомогою розробленого для неї блоку управління і окремих software-алгоритмів. 

 

“Установка компонує чотири параметри в оптимальній для розпізнавання комбінації й імітує саму людину, що і приваблює самок комара. Чорний колір гаджета і форма трапеції також вибиралися, виходячи з доведених досліджень ентомологів про те, що більше приваблює комарів”, — йдеться в публікації.

 

Комарів, які підлетіли, установка засмоктує всередину, де вони і висихають. Враховуючи те, що комарі літають на відстані в межах 200 метрів, за допомогою Mosqitter приблизно за три тижні на аналогічній площі поступово можна позбутися комарів. За допомогою декількох установок можна сформувати екосистему без комарів на певній ділянці.

 

Mosqitter представлений в трьох варіантах габаритних розмірів і, виходячи з розмірів, може очистити від комарів різну площу:

 

  • до 1 метра — на невеликих ділянках до 10 соток;
  • до 1,40 метра — на ділянках середнього розміру до 20 соток;
  • до 2 метрів — для розміщення в місцях скупчення людей, парках і громадських місцях міст і муніципалітетів, покриває площу до 75 соток.

 

Джерело живлення пристрою — електрика — гаджет підключається до звичайної мережі в 220 Вт, також його можна інтегрувати в сонячні панелі. Установка споживає на рівні звичайної електричної лампочки до 60 ватт.

 

Скільки коштує?

 

Ціни на установки Mosqitter в межах від 800-2100 доларів  — в залежності від розміру. Модифікація з дисплеєм виходить трохи дорожче, ніж без нього, але в цілому порівняна з ціною хорошого кондиціонера. 

 

Всього вже продано понад 300 гаджетів: в Італію та Індію близько 230 одиниць установок, 10 пішли в Африку і близько 100 були продані в Україні.

Попередні замовлення сформовані на підставі договорів з дистриб’юторами, зафіксовані до 2024 року на рівні $6 млн на рік. 

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО