Французи вимагають врятувати замок, який постраждав через ексчиновника з України

Французи вимагають врятувати замок, який постраждав через ексчиновника з України

Жителі французького села Ла Рошпо у Бургундії вийшли з протестами, вимагаючи врятувати замок XII століття, побудованого в неоготичному стилі. Пам'ятка потрапила у скандал через колишнього чиновника з України, оголошеного в розшук по лінії Європолу.

 

Французи вимагають не допустити демонтаж замку і зупинити вивезення старовинних меблів, лицарських обладунків та інших елементів інтер'єру. Замок Шато де Ла Рошпо закрили на три роки, після того, як його власник опинився під арештом через звинувачення у відмиванні грошей. Фортецю ненадовго відкрили для презентації меблів, яку збираються продати на аукціоні, щоб розрахуватися з боргами.

 

У 2015 році у Шато де Ла Рошпо з'явилися нові власники, які мали провести реставрацію. Ними виявилися українець і молдаванин. Колишній доглядач замку Ромуальд Пуло каже, що у інвесторів був чудовий проєкт, в який повірили всі.

 

Все почалося з того, що будівельники, які проводили реставраційні роботи заявили про затримки з виплатою зарплати. Після розпочатого розслідування з'ясувалося, що український інвестор – колишній чиновник з Одеси Дмитро Маліновський, його розшукує Європол. За повідомленнями французьких ЗМІ, він навіть імітував свою смерть, щоб уникнути покарання. У 2018 році його заарештували відправили до в'язниці у Нансі. Засідання суду мало початися на початку наступного року.

 

Замок Шато де Ла Рошпо є місцевою визначною пам'яткою. Поглянути на середньовічну фортецю в рік приїжджають до 20 тисяч осіб. Дрібний і середній бізнес орієнтований на туризм і закриття замку – боляче вдарить по ньому. З його ліквідацією постраждають гостьові будинки, винороби, ферми. Наслідки позначаться не тільки на селі, а на всьому регіоні, вважають чиновники.

 

Одесит Дмитро Маліновський – фігурант гучної справи про шахрайство і розкрадання майна Міністерства оборони України. Міністерство внутрішніх справ офіційно оголосило Дмитра Малиновського в розшук 16 січня 2015 року.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО