Сьогодні християни східного обряду святкують Трійцю

Сьогодні християни східного обряду святкують Трійцю

Сьогодні, 20 червня, християни східного обряду відзначають свято Трійці, присвячене зішестю Святого Духа на апостолів і Діву Марію. Ця подія позначила триєдність Бога.

 

Трійця святкується завжди у неділю, на п’ятдесятий день після Великодня, тому у неї є й інша назва – П’ятдесятниця. Це старозавітне свято, встановлене в пам’ять про дарування Господом 10 заповідей на горі Синай.

 

Першими стали святкувати Трійцю апостоли – учні Ісуса Христа.

 

Згідно з Писанням, сповнившись Святого духа, Петро та інші апостоли почали славити Бога різними мовами, яких раніше не знали. Це так вразило людей, що багато хто увірував в Ісуса Христа і в той же день близько трьох тисяч прийняло Святе хрещення. Свято Трійці вважається днем ​​встановлення Церкви Христової.

 

Тиждень перед Трійцею називають “зеленим”. Люди прикрашають будинки гілками липи, берези, тополі. Також оселю прикрашають запашними травами – чебрецем, полином, м’ятою, любистком, лепехою та ін.

 

У цей день заведено свататися. Вважалося, якщо посвататися на Трійцю й одружитися на Покрову, то сімейне життя буде довгим і щасливим.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО