Три телеканали звинуватили у дискримінації української мови

Три українські телеканали не дотримуються мовного законодавства.

 

Йдеться про вимоги щодо мінімального обсягу мовлення державною мовою у вечірньому прайм-таймі.

 

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови повідомив, що цими каналами є «Україна», «1+1» та «Інтер».

 

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь написав на своїй сторінці у Фейсбук, що державною мовою у прайм-таймі повинні транслюватися не менше 75% від загальної тривалості передач і фільмів у проміжку між 18.00 та 22.00, причому йдеться про відсотки не від загальної тривалості контенту.

 

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови провів моніторинг виконання законодавства про державну мову з 17 по 23 травня. В мовного омбудсмена аналізували ефір каналів ICTV, «1+1», «Інтер» та «Україна» і переглянули при цьому 28 годин передач, фільмів та реклами.

 

На ICTV частка передач та фільмів державною мовою від загальної тривалості передач і фільмів склала 80,2%, тобто більше, ніж мінімальний показник 75%.

 

Результати моніторингу мовний омбудсмен передав Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення для вжиття відповідних заходів.

 

Кремінь при цьому зауважив, що реальна частка української в телевізійних ефірах набагато менша, оскільки до 2024 року діють перехідні положення закону «Про телебачення і радіомовлення». Ці норми вважають, що телепередача виконана українською мовою навіть тоді, коли в ній нею говорять тільки ведучі (диктори).

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО