Нові послуги у додатку ''Дія'': які документи українці можуть оформити через смартфон

У додатку «Дія» з'явилася низка нових послуг, які дають змогу за допомогою смартфона скористатися державними послугами або оформити документи. Які сервіси в електронному режимі нині доступні для кожного українця і що планують запровадити найближчим часом.

 

Нові послуги у додатку ''Дія'': які документи українці можуть оформити через смартфон

На форумі «Україна 30. Цифровізація» президент України Володимир Зеленський заявив, що з 24 серпня українці зможуть користуватися державними послугами без паперових документів. Мінцифри своєю чергою презентувало нові можливості цифрових послуг.

 

Які нові послуги доступні в «Дії»

 

Зміна місця реєстрації онлайн ‒ це експериментальний проєкт, тому наразі доступний не у всіх регіонах країни. Щоб змінити місце проживання потрібна ID-картка, заповнена заява та онлайн-підтвердження власника житла. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу і Маріуполя. За рік послугу обіцяють масштабувати на всю Україну.

 

Наразі у Верховній раді зареєстрували законопроєкт щодо прописки онлайн, після його ухвалення змінити місце реєстрації зможуть власники ID-карток та паспортів у формі книжечки.

 

Автоматична реєстрація ФОП без участі дежрегулятора.

 

Заявка на відкриття ФОП одразу надходить у реєстр фізосіб-підприємців. У міністерстві обіцяють, що заповнення заяви займатиме до 15 хвилин, а її обробка — декілька секунд.

 

Онлайн також можна сплатити податки та подати декларації.

 

Як пояснює міністр Михайло Федоров, у «Дії» можна задекларувати доходи, сплатити єдиний податок і ЄСВ, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди. Також мають надходити сповіщення про граничні дати подання декларацій і сплати податків.

 

Крім того, процес подання декларацій спростили: замість двох сторінок та понад 30 полів (потрібно знати, де правильно заповнювати) тепер достатньо відповісти лише на чотири запитання та внести суму доходу для розрахунку єдиного податку.

 

Дія. Підпис — електронний підпис у смартфоні.

 

Ним можна користуватися, коли ви отримуєте державні послуги, підписуєте документи або ж виконуєте онлайн-платежі у банках.

 

NFC-авторизація — власники ID-картки зможуть авторизуватися у додатку, приклавши картку до смартфона. За 30 секунд у додаток підтягнуться всі документи та згенерується електронний підпис.

 

Статичний QR-код ‒ за його допомогою можна поділитися документами онлайн, замість того, щоб ксерити копії документів. Людина сканує QR-код та дає згоду на шеринг документів. Важливо, що компанія не зможе вимагати від клієнта додаткові копії документів і надлишкові копії даних. Також у «Дії» можна побачити історію шерингів: коли, скільки разів і з ким ділилися цифровими копіями документів.

 

Відтепер онлайн можна замінити водійське посвідчення.

 

Для тих, у кого є водійське посвідчення, щогодини «Дія» оновлюватиме розділ «Штрафи», виписані патрульними. За 5 днів до закінчення терміну оплати «Дія» нагадає про несплачений штраф.

 

Крім того, у «Дії» можна отримати нові будівельні послуги:

 

* для класу наслідків СС2/СС3 ‒ електронний дозвіл на виконання будівельних робіт та електронний сертифікат про прийняття в експлуатацію;

* автоматична реєстрація декларації про початок виконання будівельних робіт для об’єктів класу наслідків СС1;

* онлайн-видавання будівельного паспорта забудови земельної ділянки.

Також тепер українці можуть створювати е-петиції, переглядати та підтримувати електронні петиції на порталі ВзаємоДія або в застосунку «Дія». Це перший етап запровадження електронної демократії в Україні.

 

Подання заяви на** отримання пільгової іпотеки для ВПО**. Доступний кредит на житло переселенцям, які постраждали через російську агресію в Криму та на сході України видаватимуть терміном на 20 років під 3% річних. Заяву можна подати на порталі за 10 хвилин.

 

Сплата адмінзбору онлайн, для цього необхідно навести камеру в «Дії» на QR-код біля реєстратора. Квитанція буде сформована автоматично. Наразі послуга доступна в Одесі, Хмельницькому та Рівному.

 

Реєстрація операторів потужностей ринку тепер повністю автоматизована.

 

Потужності ринку — це будь-яке обладнання для виробництва, зберігання або транспортування харчових продуктів ‒ від бджільництва, кав’ярні або МАФу з морозивом до вантажівок-холодильників та торговельних мереж супермаркетів.

 

Які послуги уже доступні в «Дії»

 

Натепер у додатку доступні 53 послуги, серед яких найпопулярніші це е-паспорт, водійське посвідчення, податковий номер громадянина, довідка переселенця, свідоцтво про народження та ще низка документів.

 

Крім того, Верховна рада підтримала законопроєкт, за яким електронні паспорти матимуть таку ж юридичну силу, що й паперові.

 

«Ми перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, що їхні фізичні аналоги. Ми створили світовий кейс для побудови цифрової держави. Це інноваційний крок не лише для нашої країни, а й для всього світу», ‒ прокоментував ухвалення закону очільник Мінцифри Михайло Федоров.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО