МВС анонсувало різке посилення покарання за злочини на дорогах

ВС підготувало законопроект про посилення відповідальності за правопорушення на дорогах –  керування транспортними засобами чи скоєння ДТП у стані сп’яніння, перевищення швидкості, керування без посвідчення водія, зникнення з місця ДТП та створення аварійної ситуації.

 

Все це передбачає законопроект №2695, повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко. Він вказав, що теперішній штраф у 10 тисяч гривень за п’яне водіння не лякає любителів цього. «Минулого року 120 тисяч водіїв були позбавлені прав за керування автомобілем у нетверезому стані. Понад 9 400 осіб, позбавлені права керування транспортними засобами, повторно скоїли дане правопорушення. Втретє нетверезими сіли за кермо – 7 904 громадяни», – вказав заступник міністра. Тому законопроект передбачає підвищення штрафу за перше правопорушення до 17 тисяч грн, повторне – до 34 тисяч гривень, а суд зможе продати примусово машину п’яниці, повернувши йому кошти. У разі, якщо людина втретє сяде п’яна за кермо, тоді штраф складе 51 тисячу, машину суд може конфіскувати, а гроші за неї йдуть в бюджет країни, а не власнику. Крім того, за повторне керування автомобілем у нетверезому стані упродовж року суд може присудити адміністративний арешт на 10-15 діб та позбавити прав на 10 років.

 

Також пропонується низка запобіжників, щоб водій у стані сп’яніння не зміг уникнути відповідальності. Є чіткі норми, за яких буде неможливо передати порушника на поруки громадським організаціям або колективам. Цією нормою у чинному законодавстві дуже зловживали в судах для звільнення порушників від відповідальності. Також неможливо буде уникнути покарання за скоєння ДТП з потерпілими у стані алкогольного сп’яніння через каяття, примирення, поруки чи зміну обставини. Буде закрита лазівка, через яку минулого року суди закрили 8678 справ за п’яне водіння – строк притягнення до відповідальності за цією статтею всього три місяці, і у випадку його недотримання правоохоронцями справу закривали. Тепер термін буде продовжено до року.

 

Крім того буде посилено кримінальну відповідальність за порушення ПДР, що спричинило смерть однієї людини – до 5-10 років тюрми, кількох осіб – 7-12 років.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО