В Україні запустили анонімний онлайн-щоденник для постраждалих від домашнього насильства

В Україні запустили анонімний онлайн-щоденник «Мені здається», де постраждалі від домашнього насильства можуть розповісти свою історію та звернутися по допомогу.

 

Про це передає Міністерство юстиції.

 

Історії постраждалих розподіляються на чотири категорії: економічне, фізичне, психологічне та сексуальне насильство. Кожна історія — анонімна, за бажанням можна залишити контакти для зворотного зв'язку.

 

Також на сайті є номери гарячих ліній, посилання на онлайн-платформу безкоштовних психологічних консультацій, на сайт про те, як розпізнати домашнє насильство.

 

Платформу «Мені здається» запустили Інститут когнітивного моделювання, «Товариство Червоного Хреста України» та телеведуча Марія Єфросиніна.

 

Домашнє насильство в Україні

 

У квітні 2020-го в Офісі ООН Жінки в Україні заявляли, що з початком карантину дзвінків на гарячу лінію збільшилося на 30%. Загалом за 2020 рік Нацполіція зафіксувала понад 208 тисяч скарг на домашнє насильство, повідомляв заступник керівника Управління дільничих офіцерів поліції Василь Богдан. Унаслідок цих злочинів 141 людина отримала тяжкі тілесні поранення, а понад тисяча людей — легкі побої. 74 людини загинули через домашнє насильство.

 

Верховна Рада наразі намагається дещо посилити відповідальність за домашнє насильство. До штрафів, громадських робіт та адмінарешту планують додати ще суспільно корисні роботи. Законопроєкт ухвалили попередньо, депутати мають проголосувати за нього ще у другому читанні.

 

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

 

За номерами телефонів:

 

102 ― Національна поліція України;

15-47 ― урядова гаряча лінія для постраждалих від домашнього насильства;

116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;

772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча гаряча лінія;

мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах;

денні центри UNFPA;

@police_helpbot ― чат-бот у Telegram від МВС.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО