У Міносвіти створили портрет ідеального вчителя

Міністерство освіти і науки України з’ясувало, яким повинен бути ідеальний вчитель – він повинен поважати учнів, надихати їх і знаходити з ними спільну мову.

 

Результати дослідження портрета ідеального педагога опублікували на офіційному сайті відомства.

 

Опитування проводили серед батьків учнів і самих вчителів. Їм запропонували описати зразкового педагога, вибравши головні навички та компетентності. Результати опитування лягли в основу нових професійних стандартів вчителя, які Міносвіти затвердило в грудні минулого року.

 

Так, головні критерії, яким повинен відповідати вчитель, – це повага до кожного учня в класі та однакове ставлення до всіх. Так вважають 72% респондентів.

 

Майже стільки ж – 70% опитаних сказали, що вчитель насамперед повинен вміти зацікавити навчанням, надихнути дитину, ще 67% впевнені, що педагогу необхідно розуміти своїх учнів, намагатися знаходити з ними спільну мову.

 

Трохи більше половини респондентів визначили вміння розкривати потенціал дитини головним критерієм. І трохи менше половини (48%) – комунікабельність і відкритість до спілкування.

 

43% опитаних поставили на першорядне місце терпіння і самоконтроль, 36% – турботу про здоров’я та емоційний стан учнів, а 33% – незвичайний спосіб передачі знань.

 

31% респондентів були більш прагматичними і назвали вміння вирішувати конфлікти важливим для педагога і лише третина хочуть бути впевнені, що вчитель досконально знає предмет, який викладає.

 

А ось вимогливість від учнів виявилася на останньому місці, її назвали головною 22% опитаних.

 

Також респонденти повинні були визначити компетентності вчителя у залежності від завдань, які перед ним стоять. Отже, найголовнішими стали вміння створити комфортні та безпечні умови дітям в школі, турбота про здоров’я і емоційний стан учнів, а також організація надихаючого середовища.

 

До речі, вчителі вважають, що комфорт і безпека навчання – головне. З цим згодні 74% опитаних педагогів. А ось батьки на перше місце поставили турботу про здоров’я і емоційний стан їхніх дітей (63,3%).

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО