Рада хоче посилити покарання за псування зелених насаджень

За відповідне рішення проголосував 281 нардеп.

 

Депутати ухвалили за основу документ, яким передбачається серйозне адміністративне і навіть кримінальне покарання за псування зелених насаджень. Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

 

У прийнятому проекті закону, за який проголосувало 281 депутат, передбачено покарання за пошкодження або навіть знищення насаджень як в межах міст і сіл, так і в тих місцевостях, де зелені насадження не належать лісовим господарствам.

 

Також в законі буде передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень в межах населених пунктів. Мається на увазі несанкціонований спіл, крах, підпав дерев і чагарників.

 

Законотворці запропонували внести правки до статті 153 КУАП та статтю 246-1 ККУ.

 

Отже, штраф, за псування насаджень загрожує від 700 до 1 400 гривень громадянам. Трохи більше від 5,1 тисяч до 8,5 тисячі гривень посадовим особам або ФОПам. За надання істотної шкоди зеленим насадженням пропонують штрафувати від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень. Повторне порушення буде тягти за собою тюремне ув'язнення від трьох до п'яти років.

 

Якщо насадженням нанесені тяжкі ушкодження, то і покарання посилюється. За таке порушення пропонується ввести позбавлення волі на строк від п'яти до семи років.

 

Варто сказати, що під тяжкими наслідками мається на увазі нанесення збитку в тисячу гривень, і істотними - шкоди в 340 гривень. Дані норми закону, сподіваються депутати, зможуть зупинити псування зелені насадження або поповнити бюджет на висадку нових дерев.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО