Куди скаржитися, якщо у лікарні вимагають гроші за безкоштовні ліки та послуги

Якщо у лікарні вимагають гроші за послуги, медикаменти й витратні матеріали, за які сплачує держава, пацієнт може поскаржитися до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) за телефоном 1677 або через електронну форму на сайті.

 

Про це повідомив тимчасово виконуючий обов’язки голови НСЗУ Андрій Віленський 20 січня.

 

Лікарні, які співпрацюють з НСЗУ за програмою медичних гарантій, мають надавати допомогу безкоштовно у межах пакетів послуг. Медичний заклад, в якому вимагали гроші з пацієнта, може втратити договір з НСЗУ і залишитися без фінансування з державного бюджету.

 

Поскаржитися на лікарню, де вимагають гроші за лікування, можна на сайті НСЗУ через електронну форму. Під час звернення телефоном потрібно детально описати ситуацію:

 

  • вказати назву лікарні;
  • назвати посаду, прізвище, ім'я та по батькові посадової особи, яка відмовилася надати допомогу, вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали;
  • вказати, чи пацієнт купував або сплачував за ліки, витратні матеріали (шприци, гумові рукавички, крапельниці, спирт тощо);
  • залишити телефон для зворотного зв’язку.

 

Національна служба здоров’я опрацює звернення, здійснить перевірку та у разі виявлення порушень прав пацієнта спрямує листа до правоохоронних органів.

 

Поскаржитися на лікарню до НСЗУ можна, якщо лікарня уклала договір зі Службою про надання послуг.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО