В Україні запрацювали трансплантаційні координатори

Трансплант-координатори залагоджують усі необхідні процедури з документами, необхідні для того, аби операція була проведена.

 

У «Єдиній інформаційній системі з питань трансплантації» зареєстрували 54 трансплант-координаторів. Про це 18 січня під час щоденного брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

 

«Загалом за оцінками МОЗ Україна потребує не менше 500 трансплант-координаторів», — сказав Степанов. 

 

Очільник МОЗ пояснив, що весь процес трансплантації починається з роботи трансплант-координаторів. Вони виявляють потенційного донора та організовують проведення необхідних досліджень. 

 

Наприклад, встановлюють наявність у потенційного донора прижиттєво наданої згоди (або незгоди) на вилучення анатомічних матеріалів після смерті чи отримують згоду на донорство від законних представників померлої особи. Також трансплантаційні координатори організовують проведення досліджень, дані яких необхідні для визначення пари донор-реципієнт.

 

Як стало відомо раніше, в 2021 році в Україні планують зробити мінімум 250 операцій із трансплантації органів і тканин, що майже вдвічі більше порівняно з минулим роком.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО