Україна посіла 46 місце в рейтингу соціальної мобільності

Всесвітній економічний форум склав новий індекс – соціальної мобільності.

 

Про це повідомили у громадській організації Resilient Ukraine.

 

Головне завдання індексу – виміряти потенціал країни з точки зору людського капіталу. Індекс показує, наскільки громадяни прив’язані до свого соціально-економічного статусу – чи можуть народжені в бідних і малоосвічених сім’ях забезпечити собі краще життя.

 

Україна розташувалася в другій половині рейтингу на 46 місці, набравши 61,2 бала, із 100 можливих.

 

Чому так? На думку експертів ВЕФ, найкраще в Україні ситуація зі справедливим розподілом зарплат (20 місце) і соціальною захищеністю (23 місце).

 

Згідно з офіційною статистикою, середній дохід найбідніших 40% українців становить приблизно 61,2% від загального середнього доходу всього населення. Лише в чотирьох країнах світу цей показник так само високий. Україна також багато витрачає на соціальне забезпечення – ця стаття витрат складає близько 22,2% від ВВП, що ставить країну на 18 місце в світі.

 

Найбільше Україна відстає по частині інклюзивності інститутів (79 місце), доступу до технологій (64 місце) і постійного навчання (55 місце). Експерти низько оцінюють політичну стабільність і захист населення від насильства (80 місце), вказують на погане покриття високошвидкісним мобільним інтернетом (74 місце), малий вплив ІТ-технологій на базові сервіси (63 місце).

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО