Україна заявила про готовність прихистити IT-фахівців з Білорусі

Україна готова створити необхідні умови для комфортного переїзду в країну IT-компаній і фахівців з Білорусі. Особливо тим, хто потрапив у зону ризику через політичну кризу. Для отримання дозволу на роботу в Україні IT-фахівцям знадобиться лише 5-7 днів.

 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.  

 

Як відомо, в останні дні на тлі протестів у Білорусі спостерігаються проблеми з інтернетом. Крім того, правоохоронці затримують інтернет-фахівців, авторів телеграм-каналів тощо. Кілька днів практично не було доступу до сайтів.

 

Міністр цифрової інформації повідомив, що іноземні IT-фахівці можуть отримати дозвіл на роботу в Україні протягом 5-7 днів, і розповів, що для цього потрібно зробити.

 

«Серед документів він надає компанії тільки копії свого паспорта з завіреним перекладом і кольорове фото 3,5х4,5. Потім компанія звертається із заявою до Центру зайнятості, до якого додає копію паспорта іноземця, фото і проект трудового договору з ним. Протягом 5-7 днів Центр зайнятості видає такий дозвіл», – написав Федоров.

 

Він також додав, що в Україні існує програма квот для 5 тисяч висококваліфікованих ІТ-фахівців, які можуть отримати посвідку на проживання на 10 років.

 

«Імміграція в рамках квот дозволяє іноземним фахівцям працевлаштуватися на тих же умовах, що і громадяни України. Не прив’язуватися до конкретних термінів перебування в нашій країні і до конкретного місця роботи чи посади. Також вони можуть стати приватними підприємцями та іммігрувати в Україну разом зі своїми сім’ями», – додав міністр.

 

Зазначається, що квоти розподілені по областях, де зосереджена найбільша кількість IT-компаній: Дніпропетровська, Одеська та Львівська області можуть залучити за 600 іноземних фахівців, Харківська – 700, Київ – 2500 квот.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО