Депутати пропонують платити відшкодування за біль та жаль

На сайті Верховної Ради було зареєстровано проєкт закону щодо відшкодування шкоди за біль та жаль. За словами авторів, його прийняття є вимогою часу та має на меті наближення українського законодавства до найкращих європейських зразків.

 

Про яку саме шкоду та біль йдеться в законопроєкті та що пропонується ним змінити, – журналістка 24 каналу проаналізувала проєкт разом з адвокатом Ігорем Пугайко.

 

Загалом, за словами самих авторів, чи не головною метою законопроєкту є дистанціювання від "совєцкого" визначення моральної шкоди, тому головною ідеєю є заміна поняття "моральна шкода" на визначення "шкода за біль та жаль". Однак, не обійшлося і без принципових новел.

 

Після ухвалення цього закону кожен з нас отримує законне право на відшкодування шкоди за біль та жаль, спричиненої розголошенням приватної переписки або демонструванням фото та відеозйомки з приватного життя,– говорить Ігор Пугайко.

 

Не дивує адоката, що вказані новели викликали досить неоднозначні думки серед експертів та простих громадян, а дехто відкрито критикує такі нововведення, мотивуючи це тим, що зміни, як завжди, направлені на захист сильних цього світу.

 

Дійсно, важко собі уявити звичайного законослухняного громадянина, якому завдасть значних моральних страждань чи душевного болю опублікована без його згоди світлина його відпочинку у країнах на кшталт Турції, Єгипту чи на власній присадибній ділянці за містом.

 

Натомість, коли ми говоримо про публічних діячів та їхніх родичів, рівень життя яких нерідко не відповідає задекларованим статкам, то, на думку окремих експертів, для них це може стати інструментом боротьби із журналістською спільнотою, тобто, створить ще один бар’єр у взаємовідносинах між владою та простими людьми.

 

З цього приводу, відзначає Ігор Пугайко, саме публічним діячам буде дуже складно користуватися нововведенням для захисту власного приватного життя, оскільки, їх право на приватність значно обмежено, а рівень допустимої критик щодо них суттєво вищий ніж у звичайних громадян, на що неодноразово звертав увагу і Європейський суд з прав людини.

 

Законопроєктом пропонується також передбачити право стягувати шкоду за порушення ділової етики та трудового законодавства.

 

Ця пропозиція виглядає більш однозначно та позитивно, однак викликає багато запитань щодо практичної реалізації, оскільки доведення порушення правил ділової етики є досить складним завданням, зокрема, через відсутність визначення такого поняття на законодавчому рівні,– вважає Пугайко.

Оцініть статтю: 
0
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО