В Україні обмежили вивіз донорської крові

Верховна Рада України прийняла законопроект, який встановлює обмеження на вивіз донорської крові за кордон. Це особливо актуально на фоні її дефіциту, який склався через карантин та, як наслідок, низьку активність донорів. 

 

Отже, відтепер донорську кров та її компоненти з України можна вивозити лише за наступних умов: При наданні гуманітарної допомоги іншим державам у випадку виникнення у них надзвичайних ситуацій, проте лише після спеціального рішення Кабміну та за умови повного забезпечення медичних закладів України донорською кров’ю та її компонентами.

 

Для виготовлення препаратів крові за контрактом за кордоном за умови їхнього повного повернення в Україну. Це може робитися лише тоді, коли у нас в державі відсутні необхідні виробничі потужності для вироблення тих чи інших препаратів крові. 

 

Даний закон повинен сприяти стабілізації ситуації з запасами донорської крові та її компонентів в нашій державі. 

Донорська кров іноді є життєво необхідною для таких категорій осіб:

  • Вагітні жінки – у пологах може відкритися кровотеча, яку буває важко спинити, жінка втрачає багато крові і потребує термінового переливання.
  • Онкохворі пацієнти – у них часто виникають кровотечі, крововиливи, переливання крові може бути для них частиною терапії.
  • Пацієнти, яким роблять операції – під час оперативного втручання завжди можлива сильна кровотеча, тоді рятує донорська кров. 
  • Люди, які постраждали у катастрофах, ДТП – для них переливання донорської крові часто рятує життя. 
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО