Депутати хочуть дозволити українцям міняти по батькові

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про право фізичної особи на зміну батькові» № 2450, яким дозволяється українців у віці 16 років змінювати по батькові. Ініціативу підтримали 247 народних обранців.

 

Законопроект ініційований депутатами від «Слуги народу». «Проект закону розроблений з метою виконання рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гарнага проти України» та усунення прогалин, які існують між нормами цивільного та сімейного кодексів України, щодо можливості зміни фізичною особою по батькові», – мовиться у пояснювальній записці. У згаданій справі суд встановив, що відсутність в Україні права змінити по батькові є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

 

Нардепи запропонували доповнити ст. 295 Цивільного кодексу і ст. 149 Сімейного кодексу відповідним положеннями, яке дозволяє громадянину змінювати не тільки своє прізвище та (або) ім’я (що вже передбачено чинним законодавством), але й по батькові, фізичним особам, які досягли 16-річного віку.

 

Крім того, змінити по батькові можна буде і з 14 років, але лише за згодою батьків чи піклувальників.  Згоди одного з батьків буде достатньо, якщо другий помер, безвісти зник, визнаний недієздатним чи позбавлений батьківських прав.  Якщо ж один з батьків проти, то спір між ними вирішуватиме суд або орган опіки чи піклування.

 

Автори ініціативи вважають, що неможливість зміни по батькові обмежує конституційні права українців.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО