Як надаватимуть лікарняні під час карантину

Через загрозу поширення коронавірусу в Україні запроваджено карантин, в умовах якого діє особливий порядок видачі листків непрацездатності.

 

Про це повідомляє регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. 

 

Карантин є окремим страховим випадком, тож на період його дії Фонд соціального страхування України фінансує надання допомоги за лікарняними листками з двох додаткових підстав:

 

1. У зв’язку з відстороненням від роботи для осіб, робота яких пов’язана з обслуговуванням населення.

 

Таке відсторонення відбувається якщо:

 

  • особа контактувала з інфекційним хворим або сама є бактеріоносієм;
  • особа не може бути тимчасово переведена за її згодою на іншу роботу, не пов’язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.
  • На період тимчасового відсторонення від роботи лікарняний лист таким особам видає інфекціоніст або лікуючий лікар, згідно з висновком лікаря-епідеміолога.

 

Щодо порядку та розміру оплати таких лікарняних листів, то слід зауважити, що застрахованій особі, тимчасова непрацездатність якої викликана карантином, надається допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

 

Розмір такої допомоги залежить від тривалості страхового стажу й розміру середньоденного доходу працівника та обчислюється за загальними правилами:

 

100% середнього доходу  за наявності страхового стажу понад 8 років і за наявності пільг;

70 % середнього доходу за наявності страхового стажу від 5 до 8 років;

60% середнього доходу за наявності страхового стажу від 3 до 5 років;

50% середнього доходу за наявності страхового стажу до 3 років.

2. На період перебування у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемії.

 

Допомога таким особам фінансується Фондом соціального страхування на підставі виданого у встановленому порядку відповідного лікарняного листа. Слід звернути увагу на те, що перші п’ять днів такий лікарняний оплачує роботодавець, а вже починаючи з шостого дня виплата здійснюється Фондом соціального страхування. Розмір такої допомоги становить 50 % середнього доходу особи незалежно від страхового стажу.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО