Синдром Нового року: як повернутися до нормального життя після свят

У людей трапляються труднощі на етапі повернення до звичного ритму після свят, коли час вийти на роботу та відновити режим дня.

 

 

Про це повідомила екс-очільниця МОЗ Уляна Супрун.

 

Вона написала перелік порад для українців, як повернутися до звичного режиму:

 

 1. Перші робочі дні уже позаду – вони були складними, адже ви подумки ще в анабіозному стані. Вам хочеться спати довше, гуляти допізна та максимально відсторонитися від робочого ритму.
 2. Поверніться із відпустки на день раніше. Так у вас буде час розібратися зі справами, які накопичилися за час вашої відсутності та не переносити усе на перший робочий день.
 3. Не набирайте обертів з першого ж дня на роботі. Присвятіть час тому, аби увійти в курс справ, та не звинувачуйте себе, якщо не маєте сил працювати. Не залишайтеся на роботі довше, лише якщо вам здається, що мусите відпрацювати більше тому, що були у відпустці.
 4. Середа видається більш сприятливим днем для активної роботи, аніж понеділок. По-перше, ви вже приймете той факт, що свята закінчилися. По-друге, ваш організм та зокрема мозок налаштується на роботу.
 5. Згадайте про режим харчування, особливо, якщо його сильно порушила святкова "дієта". Не обов’язково сідати на сувору дієту або робити детокс – спробуйте повернутися до того стилю харчування, який був у вас до свят.
 6. Більше рухайтеся. Активний спосіб життя допоможе зберегти здоров’я і, до того ж, пізніше буде легше повернутися до роботи. Відновіть заняття спортом – це додасть регулярності у ваш життєвий ритм.
 7. Налагодьте режим сну. Під час свят він часто збитий, адже ви можете лягати спати і прокидатися пізно. Не варто у перший же робочий день встановлювати будильник на шосту ранку. Робіть це поступово та щодня корегуйте свій режим на пів години.
 8. Якщо ви відвідуєте мовні курси, танцювальні групи, граєте у футбол, ведете дебати, займаєтеся волонтерською діяльністю тощо, повертайтеся до справи. Звичні для вас події допоможуть вам відновити внутрішні сили та баланс, втрачені під час святкових канікул.
 9. Зазирніть у свої "внутрішні шафи", аби позбутися зайвого. Якщо ви маєте відчуття незавершеності, ніби ще не час братися до роботи і виходити зі стану кокона, подумайте, що вас стримує і не дає крокувати вперед.
 10. Аби дні повернення до робочого ритму не здавалися пеклом, заведіть собі ритуали підтримки. Віднайдіть щось своє, що буде вас тонізувати та допоможе розмежувати свята і роботу та окреслити, що почався новий період.
 11. Комусь підходить просто зібрати звечора весь одяг на роботу/навчання, прибрати житло, щоби "прогнати" святковий дух, а хтось, навпаки, може і справді символічно попрощатися зі святами — прибрати з холодильника усі залишки їжі, які залишилися ще зі столів.
 12. Не все вдаватиметься перші дні після відпочинку, та не звинувачуйте себе в цьому. Людській психіці притаманне чергування напруження та задоволення. Задоволення людина схильна розтягувати, а напруження – відстрочувати.
 13. Починайте з малого. Найголовніше: починайте прибирати оселю та робоче місце від новорічних прикрас, приглушуйте різдвяну музику та завершуйте розпаковувати подарунки від близьких. Наступні свята уже скоро, треба не лише починати готуватися до них, а й піклуватися про себе та свій емоційний стан.
Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО