У Мінсоці розповіли, як збираються позбуватися інтернатів

Міністерство соціальної політики робить акцент на сімейних та наближених до сімейних формах виховання, що поступово дозволить відійти від практики інтернатного виховання дітей.

 

Про це сьогодні, 5 грудня повідомила Юлія Соколовська на засіданні координаційної ради з питань реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. На заході був присутній прем’єр міністр України Олексій Гончарук, представники уряду, місцевого самоврядування та міжнародні партнери. Метою заходу є почати новий відлік у реформуванні інтернатів та поширенні сімейних форм виховання дітей.

 

- Сьогодні ми розробили моніторингові інструменти, які дозволяють у кожному окремому інтернаті країни відстежувати процеси реформування цієї сфери. Це дозволить нам у перспективі позбутись такого явища, як інтернати. Особливо розвиваючи сімейні та наближені до сімейних форми виховання. Тому важливо, що сьогодні на цій зустрічі є представники місцевого самоврядування, нам також потрібно посилювати співпрацю з ОТГ, адже лише спільними зусиллями ми зможемо досягнути цієї мети, - сказала Юлія Соколовська.

 

На заході зазначили, що кожного року держава виділяє на цю сферу 12 млрд грн, однак лише 15% цих коштів витрачають на прямі потреби дитини, решта коштів витрачається на утримання інтернатів та зарплату персоналу.

 

- Сьогодні 100 тис. дітей перебуває в інтернатах, і лише 6 тисяч з них є сиротами - це діагноз системі. 10% соціалізації дітей після інтернату - це дуже промовиста цифра, яку ми маємо змінити. Діти після інтернату повинні мати щонайменше рівні можливості у порівнянні з тими, хто виховується у сім’ях. Завдання уряду на наступні 5 років - вдвічі зменшити кількість дітей в інтернатах, - сказав Олексій Гончарук, Прем’єр міністр України.

Довідка:

За даними Міністерства соціальної політики 85% коштів, що виділяються на сферу утримання інтернатів фінансують потребу самих закладів, а не прямі потреби дітей. Ефект від виховання дітей у інтернатах незадовільний - близько 90% випускників не готові до самостійного життя, 50% схильні до правопорушень, 23% стають безхатченками, близько половини мають затримки мовного розвитку або моторики.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО