З 1 квітня 2020 українцям обіцяють безоплатну медицину, але за певних умов

Йдеться про Програму медичних гарантій, яка включає в себе 6 видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів.


Фінансування охорони здоров’я у наступному році, згідно до прийнятого Держбюджету 2020 – 113 мільярдів гривень. Це на 13% більше за цьогорічний бюджет.

 

Вже у квітні 2020 року в Україні обіцяють запустити Програму медичних гарантій (ПМГ), яку реалізує Національна служба здоров’я України.

 

За інформацією МОЗ, вона включає в себе 6 видів медичної допомоги: первинну, спеціалізовану амбулаторну, госпітальну, екстрену, паліативну та реабілітацію, а також реімбурсацію лікарських засобів. Це означає, що з квітня 2020 року принцип «гроші йдуть за пацієнтом» має запрацювати на всіх рівнях медичної допомоги.

Слід також зазначити, що вперше у бюджет з 1 квітня 2020 року заклали кошти на медичну реабілітацію.

Разом із цим, слід зауважити, що з квітня 2020 року відбудуться суттєві зміни у реімбурсації препаратів інсуліну. Фінансування також здійснюватиме НСЗУ. А до цього часу, у першому кварталі, фінансування здійснюватиметься за рахунок відповідної субвенції.  Загалом на лікування цукрового та нецукрового діабету виділено близько 1,2 млрд. грн., а це на 346,7 млн. більше, ніж цьогоріч.

При цьому окремо закладені й кошти на розвиток екстреної медичної допомоги – 1,9 млрд грн.

Так, вже наступного року всі види медичних послуг, що передбачені Законом про державні фінансові гарантії, надаватимуться в межах Програми медичних гарантій – пакета медичних послуг, які держава гарантує пацієнту.  Він охоплюватиме перелік основних медичних послуг на всіх рівнях допомоги.

“Крім первинної медичної допомоги і реімбурсації ліків, до гарантованого пакета входитиме спеціалізована і високоспеціалізована медична допомога — як амбулаторна, так і стаціонарна, медична реабілітація, паліативна, екстрена медична допомога, допомога при пологах та вагітності, допомога дітям, а також реімбурсація інсулінів“, – зазначають в НСЗУ.

Слід зауважити, що в Законі  «Про Державний бюджет» на Програму медичних гарантій виділено 72 мільярди гривень, що складає 64% від бюджету на всю медичну галузь.

 

Кошти заплановано розподілити наступним чином:

– на первинну медичну допомогу — 19,1 млрд грн

– на спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу за новою моделлю фінансування – з 1 квітня 2020 року закладено 44,4 млрд грн

– на екстрену медичну допомогу, що надаватиметься в рамках програми медичних гарантій — 4,6 млрд грн (на 22% більше)

– на медичну реабілітацію — 0,5 млрд грн

– паліативну медичну допомогу — 0,3 млрд грн.

 

Так, з 1 квітня 2020 року українці зможуть отримати безкоштовно такі послуги:

– екстренна медична допомога

– вторинна (спеціалізована) медична допомогу – це послуги профільного лікаря, до якого направив сімейний лікар;

– третинна допомога (високоспеціалізована) – медична допомога, яка надається у випадку тривалих, складних захворювань (онкологія, СНІД, ускладнення у післяопераційний період);

– паліативна допомога – обслуговування невиліковних хвороб (знеболення, догляд за пацієнтом, підтримка життєдіяльності, допомога родинам пацієнтів);

– медична реабілітація;

– лікування дітей до 16 років;

– медична допомога у зв’язку з пологами.

Держава фінансуватиме всі ці послуги через НСЗУ.

Втім, впровадження Програми передбачає перехід на нову модель фінансування закладів охорони здоров’я. Також, НСЗУ буде закуповувати медичні послуги у закладах ОЗ усіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правової форми (крім бюджетної установи) та форми власності й оплачувати їх за договором. Проте, процедура закупівель медичних послуг передбачатиме дотримання надавачами певних умов та специфікацій на конкретні послуги/групи послуг.

Відтак, до 1 квітня 2020 року медичні заклади, які відповідають вимогам надання послуг в межах ПМГ, щоб отримати кошти мають укласти з Національною службою здоров’я відповідні договори.

Місцева ж влада повинна допомогти закладам, які є у власності громад, підготуватися і виконати всі умови для укладення договору з НСЗУ. Щоб мешканці громад мали доступ до переліку гарантованих державою медичних послуг.

 

Громадяни ж, у свою чергу, для отримання якісної безоплатної меддопомоги також мають виконати певні умови. Зокрема, потрібно подати декларацію про вибір лікаря первинної ланки (сімейного лікаря). Адже саме він, за потреби, формуватиме подальний маршрут пацієнта у системі безоплатних медичних послуг від держави. (видавати направлення на планові медичні послуги спеціалізованої допомоги, тощо).

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО