В Україні прогнозують циркуляцію чотирьох штамів вірусу грипу

Загострення епідситуації медики очікують у грудні та наприкінці січня.

 

За прогнозом Міністерства охорони здоров’я України, ускладнення епідемічної ситуації у зв’язку із захворюванням на грип та ГРВІ очікують у грудні та наприкінці січня-початку лютого, розповів Юрій Падурару, лікар-епідеміолог, заввідділенням ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр» МОЗ України.

 

«Ми розробили і затвердили комплексний план протиепідемічних заходів для того, щоб на місцях усі були готові зреагувати на ускладнення епідситуації в Україні», - сказав Юрій Падурару.   За словами лікаря-епідеміолога, у цьому епідсезоні прогнозується циркуляція чотирьох штамів вірусу грипу. Це два штами типу А: Брісбен H1N1 та Канзас  H3N2;

 

А також два штами типу B: Колорадо і Пхукет. Як розповів медик, усі ці штами вірусів грипу включені до складу вакцин. В Україні зареєстровано дві вакцини проти грипу: французька вакцина «Ваксігрип Тетра» та корейська «Джісі флю».

 

В цьому році вакцини з’явилися у чернівецьких аптеках у жовтні. Читайте також: У Чернівцях планують провести масову імунізацію студентів проти кору Юрій Падурару також розповів, що з 1 жовтня санепідеміологи розпочали щотижневий моніторинг захворюваності на ГРВІ. На сьогодні в Чернівецькій області зареєстровано понад 30 тисяч випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій.

 

«Лише протягом останнього тижня ми зареєстрували близько 4 тисяч випадків ГРВІ, госпіталізовано було протягом останнього тижня 70 осіб, серед них 58 дітей», - повідомив медик. Наразі рівень захворюваності на ГРВІ у краї на 13 відсотків нижчий від епідпорогу.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО