Інклюзивну систему навчання почнуть вводити з дитсадків

Для цього необхідно уважно підійти до планування реформи інклюзивної освіти.

 

Про це повідомила міністр освіти і науки України Ганна Новосад під час візиту в один з садів ОТГ в харківській області.

 

За її словами, дошкільна освіта надзвичайно важливо для адаптації дітей в соціумі, це також важливо і для маленьких учнів з особливими освітніми потребами.

 

«Якщо ми хочемо інклюзії в школах, вона повинна бути і в садах. Особливо потрібно враховувати, що є діти з певними конкретними нозологіями, які потребують ранньої соціалізації, і кращий шлях — інклюзія в освіті вже з дошкільної. Однак і вчителі, і простір повинні бути до цього готовими. Це велике завдання як для місцевих органів, так і для держави, яке планує політику в сфері інклюзивної освіти», — зазначила Анна Новосад.

 

Міністр також зазначила, що уряд повинен уважніше підійти до планування реформи інклюзивної освіти в подальшому. Потрібні спеціальні класи і групи — зокрема, мова йде про підготовку фахівців — дефектологів, асистентів, яких повсюдно не вистачає.

 

«Окрема тема — якісна підготовка вчителів і визначення, з якими нозологіями в інклюзії ми готові працювати, а з якими ще немає. Повинен бути чіткий і детально пророблений план. Ми повинні йти шляхом, де інклюзія дає великі освітні шанси. Успіх реформи в цілому буде під загрозою, якщо дітей з особливими освітніми потребами навчатимуть непідготовлені педагоги», — додала Анна Новосад.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО