Про психічне здоров'я українців повинні дбати сімейні лікарі

В Україні система психіатричної служби дезорієнтована, а двадцять тисяч ліжок в спеціалізованих закладах – зайві. Так заявив директор Центру психічного здоров'я і моніторингу наркотиків та алкоголю Міністерства охорони здоров'я Сергій Шум під час трансляції наживо, яку МОЗ ініціювало в рамках проекту «Запитай у лікаря».

Нагадаємо, що спілкування з лікарем-психіатром у такому форматі, через «Фейсбук», було спрямоване на цільову аудиторію пацієнтів, їх рідних та близьких. Але, відповідаючи на запитання користувачі соціальної мережі, Сергій Шум змушений був торкатися й ініціатив МОЗ щодо організації психіатричної допомоги в України.

Глядачі запитували, чому психоневрологічні лікарні та диспансери з травня цього року вилучені із закладів охорони здоров'я і як мають надавати специфічну допомогу в багатопрофільних медичних закладах? Сергій Шум не став вдаватися в деталі, але запевнив, що ліжок для таких хворих забагато і використовуються вони більше для розв'язання соціальних проблем, ніж для медичних. Натомість, відповідно до міжнародних клінічних протоколів, в наданні психіатричної допомоги та діагностиці розладів має зрости значення «первинки». Зі слів доповідача, сімейні лікарі отримали всі необхідні інструментарії для цього.

Ще однієї суспільно вагомою темою, яку глядачі підняли під час трансляції, стало розмежування відповідальності між психіатричною, психологічною і психотерапевтичною службами. Сергій Шум повідомив, що МОЗ підготувало Порядок застосування методів психологічної і психотерапевтичної допомоги, який наразі винесено на громадське обговорення.

Якщо цей документ буде прийнятий, то в Україні з’явиться реєстр надавачів психологічної допомоги. При його формуванні не сертифіковані міжнародними організаціями психотерапевтичні методи, які не відповідають принципам доказової медицини, будуть вилучатися. Таким чином за кілька років МОЗ сподівається очистити ринок психотерапевтичної допомоги від недоброчесних псевдоспеціалістів.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО