Українці відпочиватимуть довше: що слід знати і кому пощастить

У новому трудовому кодексі пропонують збільшити відпустки і дозволити дистанційну роботу.

 

Щорічна відпустка в Україні становить 24 дня, більше тільки у шахтарів, працівників хімічних підприємств і вчителів. Однак в українців з’явився шанс відпочивати довше, адже проект нового трудового кодексу передбачає збільшення відпустки.

 

Зараз Україна орієнтується на трудовий кодекс, якому майже 50 років. У нього вносили більше сотні поправок, проте без нового не обійтися — так запевняють у Мінсоцполітики.

 

Документ на 400 сторінок депутати схвалили в першому читанні два роки тому. Однак далі справа не пішла. Зараз більшість українців можуть гуляти 24 дня, а в майбутньому, в разі прийняття кодексу, відпуска збільшиться ще на 4 дні.

 

До них можна додати 11 державних свят — в сумі виходить 39 неробочих днів, за які роботодавці повинні заплатити. У новому кодексі, крім продовження відпустки, з’явилися статті про можливість дистанційно працювати, встановлюються додаткові гарантії виплат вагітним, дається більше повноважень інспекторам Держпраці, які можуть штрафувати роботодавців за порушення прав робітників.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО