В Україні запрацює національна система крові

До 2022 року в Україні мають реформувати систему донорства. Зокрема, МОЗ створить єдину систему моніторингу та реєстру донорів.

Серед іншого, мають відкрити спеціальні центри, що стежитимуть за якістю крові та компонентів, яку передаватимуть лікарням. 

 

«Система матиме три рівні: на національному рівні МОЗ контролюватиме та ліцензуватиме, Центр громадського здоров’я МОЗ надаватиме методологічну, координаційну та інформаційну підтримку центрів крові, а Національна служба здоров'я — оплачуватиме вартість крові та компонентів», — розповів керівник Директорату громадського здоров’я Андрій Скіпальський.

 

На регіональному рівні центри крові збиратимуть, зберігатимуть, перероблятимуть та транспортуватимуть кров та її компоненти. Лікарні в регіонах надаватимуть послуги тільки з трансфузії та зберігання крові.

 

Нагадаємо, що стратегію розвитку Національної системи крові уряд затвердив у лютому 2019 року. Згідно з нею, законодавство про донорство мають переглянути та осучаснити, а нову систему крові поєднати з медичною реформою другої ланки медицини. Із 2022 року держава через Національну службу здоров’я України оплачуватиме вартість наданої медпослуги, до якої виходитиме вартість компонентів крові.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО