Експерти розповіли, що зупинить трудову міграцію з України

Головною причиною трудової міграції з України є низька зарплата. Для гідного життя в країні вона щонайменше повинна складати близько 16 тис грн.

 

Про це говорять дослідниці Анна Оксютович і Оксана Дутчак в роботі «Право на мінімальну гідну зарплатню».

 

За їх словами, існує концепція мінімальної гідної зарплати (living wage), заснована на міжнародних деклараціях про загальні та соціальні права людини.

 

Загальна декларація прав людини вказує, що кожен працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне існування для нього самого і його сім'ї, і, при необхідності, доповнена іншими засобами соціального забезпечення (пункт 3, стаття 23). Щодо справедливої оплати праці також сказано в пункті 1 статті 4 Європейської соціальної хартії. Там наголошується на необхідності «визнання права працівників та працівниць на винагороду, яка забезпечує їм та їхнім сім'ям гідні стандарти життя, - наголошується в дослідженні.

гідна зарплатня

 

Для України мінімальна гідна зарплата була розрахована на прикладі швейної індустрії, однак можна використовувати для всіх галузей економіки.

 

Дослідження продуктового споживчого кошика в Україні було проведено в серпні 2018 за участю 10 працівниць із сільської місцевості у Львівській області та 10 робітниць з міста Чернігівської області. На основі його вартості в серпні 2018 було вираховано розмір мінімальної гідної зарплати - 14895 грн після відрахування податків або 18503 грн до відрахування податків. З огляду на інфляцію, можна стверджувати, що за станом на грудень 2018 року мінімальна гідна зарплата повинна становити 15777 грн після відрахування податків або 19599 грн до відрахування податків. Також дослідження показало: зарплата робітниць і працівників, які створюють прибутку для відомих західних брендів, така низька, що не покриває значну частину базових потреб, - сказано в дослідженні.

 

Розрахунок мінімальної гідної зарплати враховував базові необхідні витрати сім'ї: на повноцінне харчування, житло і компослуги, доступ до медицини та освіти, витрати на одяг, а також можливість робити заощадження в 10% від щомісячного.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО