Українських водіїв штрафуватимуть з новою силою

 

Україні з 2020 року значно посилять штрафи для водіїв за керування авто в нетверезому стані.

 

Такі заходи передбачає закон про кримінальні проступки.

 

Як в Україні будуть боротися з п’яними за кермом, розповів автоюрист Денис Конюшко.

 

Юрист нагадав, що за нетверезе водіння в Україні сьогодні передбачена адміністративна відповідальність – позбавлення водійського посвідчення на рік і штраф 10,2 тис. грн.

 

Після набуття законом чинності, на порушників чекатиме штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн і обов’язкове позбавлення права керувати транспортними засобами на термін до 3 років. При повторному порушенні – до 51 тис. грн із забороною водити від 2 до 3 років.

 

Коментуючи можливість кримінальної відповідальності для водіїв, Конюшко пояснив: “Нам треба розділити – це просто керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння або створення ДТП з тілесними ушкодженнями у стані алкогольного сп’яніння. Якщо людина просто перебувала за кермом у стані сп’яніння, його зупинили і зафіксували факт, це не спричинить за собою позбавлення або обмеження волі. Це спричинить за собою штраф із забороною керувати автомобілем”.

 

Експерт вважає, що новий закон дозволить прискорити і полегшити притягнення до відповідальності порушників.

 

“На даний момент, за адміністративне правопорушення по КоАП суд повинен відбутися протягом трьох місяців. Якщо протягом трьох місяців людина, яка керувала авто в стані алкогольного сп’яніння, не була притягнута до відповідальності, вона вважається такою, що не потрапляє під відповідальність”, – зазначив він.

 

За словами Конюшка, закон дозволить скоротити процедуру притягнення до відповідальності з 2-2,5 місяців до 10 днів.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО