Що змінилось в житті українців з 1 квітня

Цього року 1 квітня в Україні, коли зазвичай відзначають день сміху, жартують та розігрують один одного, видалося серйозним. Напередодні країна вибирала президента і відразу після опівночі, 1 числа, з’явилися перші офіційні результати оброблених протоколів ЦВК.

 

Другий тур не за горами і вже у квітні ми дізнаємося, хто поведе Україну найближчі п’ять років. Крім цього, у квітні набувають чинності нововведення і правила, які корисно знати. Читаємо подробиці у нашій добірці.

 

Газ подешевшає, а виплати – зростуть

З 1 квітня «Нафтогаз України» встановив зниження цін на газ для споживачів на 2% в окремих регіонах України. Сума 1 кубометра блакитного палива на квітень складе 8,38 грн. Пониження стало можливим завдяки закупівлям газу на європейському ринку, де в останні місяці спостерігається здешевлення енергоресурсів.

 

«У березні компанії «Нафтогазу» скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи. З огляду на це, ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів у Кіровоградській області та інших регіонах на 2%, не встановлюючи максимально можливу торговельну націнку постачальника, дозволену законодавством. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів ГПК «Нафтогаз України» складе 8,38 грн за куб.м»— повідомлення «Нафтогаз України»

 

Доплати на дітей

З 1 квітня уряд вводить анонсовані раніше виплати для багатодітних сімей. Додаткові кошти складуть 1 700 грн щомісяця по догляду за дітьми до 6 років, на третю і кожну наступну дитину.

 

Щоб отримати доплату, необхідно звернутися до відділу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою та надати пакет документів: оригінал свідоцтва про багатодітну сім’ю, його копію та оригінал свідоцтва про народження дитини.

 

Допомога стосується усіх дітей до 6 років, а не тільки тих, хто народився цьогоріч, коли уряд прийняв рішення про доплати. Гроші перераховуватимуть через «Укрпошту» чи уповноважені банки.

 

Доплати військовим на передовій

Також з 1 квітня Кабмін підвищує фінансування для військових, що проходять службу в зоні ООС.

 

«Військовослужбовці, які перебувають на першій лінії зіткнення, отримуватимуть доплату +2 тис грн, і загальна сума становитиме 12 000 грн доплати; на другій лінії зіткнення +1 тис грн і загальна сума буде дорівнює 5,5 тис доплати. Крім цього, буде підвищено грошове забезпечення військовослужбовцям ВМС ЗС України, які виконують бойові завдання і знаходяться в акваторії Азовського моря: вони отримуватимуть доплату 5,5 тис грн, а під час виходу на бойові чергування – 12 тис грн»

В цілому заробітна плата для десанту, снайперів та бійців гірничо-штурмових бригад з квітня 2019 року становитиме 24 тис. грн.

 

Весняний призов до ЗСУ

З 1 квітня до 30 червня пройде весняний призов на строкову службу в армію. В цілому військкомати повинні закликати 18,7 тис осіб. 9 тисяч – до лав ЗСУ, 4 тис – в Державну прикордонну службу, 5 тис військових – до Національної гвардії і 600 чоловік у Державну спеціальну службу транспорту.

 

Електронні рецепти в медицині

З 1 квітня отримати медикаменти в аптеках за програмою «Доступні ліки» можна буде тільки по системі електронних рецептів. Для цього необхідно звернутися до свого сімейного лікаря/терапевта (з ким підписано декларацію) і отримати такий електронний припис.

 

В аптеці, де діє урядова програма, потрібно надати дані електронного рецепта, які прийдуть пацієнтові на мобільний телефон. Національна служба здоров’я України запускає фінансування аптек за допомогою нової електронної системи.

 

Такі нововведення крім іншого пов’язані з тим, що з 1 квітня Міністерство охорони здоров’я не буде відшкодовувати лікарням послуги на первинну медичну допомогу для тих пацієнтів, які не підписали декларації з сімейними лікарями або терапевтами. Це не означає, що закінчується передписна кампанія – підписати або змінити лікаря українці можуть вільно і після 1 квітня.

 

Автоматизація нарахувань ПДВ

З 1 квітня в Україні вводиться автоматизована система нарахування податку на додану вартість. Державна фіскальна служба відповідальна за внесення відомостей по компаніях, а Державне Казначейство в автоматичному режимі відшкодовуватиме ПДВ.

 

Підвищення вартості перевезень «Укрзалізниці»

З 1 квітня «Укрзалізниця» проводить чергове підвищення тарифів для громадян і компаній. В середньому, залежно від класу перевезення, збільшення цін на пасажирське транспортування і багаж складе 13-21%.

 

Вантажні перевезення зростуть до 14,2%. Держпідприємство має намір ввести постійно діючу систему автоматичної індексації тарифів для вантажних перевезень на індекс цін промислових виробників.

 

На Великодні і травневі свята «Укрзалізниця» додатково вводить 7 поїздів по популярних напрямках: Київ – Львів, Київ – Ковель, Київ – Миколаїв, Київ – Одеса, Київ – Дніпро, Київ – Харків, Львів – Одеса, а також – кілька додаткових рейсів.

 

Офіційні підсумки виборів і Другий Тур

У найближчі дні (за законом до 10 квітня) Центральна Виборча Комісія оголосить офіційні результати виборів. Оскільки з уже оброблених протоколів ясно, що жоден з кандидатів не набирає 50+% голосів, ЦВК оголосить Другий тур виборів, який повинен відбутися 21 квітня.

 

Нове в дипломатії

З 1 квітня припиняє дію Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією. Як відомо, Україна у жовтні 2018 року скористалася своїм правом розірвати договір в односторонньому порядку. Причина – агресія РФ та її систематичні порушення основних положень документа, що діяв з 1997 року.

 

Святкові дні та вихідні

28 квітня, у неділю, християни східного обряду (православні та греко-католики) відзначають Великдень. Відповідно додається додатковий вихідний день у понеділок, 29 квітня.

 

Оскільки 1 травня – День праці, також вихідний день, Кабмін рекомендував компаніям перенести робочі дні у такому порядку: 30 квітня (середа) на 11 травня (суботу). Таким чином, українці відпочиватимуть з 27 квітня по 1 травня включно (5 днів).

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО