Мільйони українців залишаться без води

З 1 квітня 2019 року близько п'яти мільйонів українців можуть залишитися без води у кранах. Причиною є відсутність у водопровідно-каналізаційних господарств договорів з постачальниками електроенергії в результаті чималого боргу – близько 6 мільярдів гривень.

 

Про це стало відомо з повідомлення віце-президента Асоціації "Укрводоканалекологія" Ольги Бабій.

 

Заборгованість пояснюється тим, що більша частина компаній не отримали з держбюджету погашення різниці в тарифах, що становить близько 2,5 млрд грн., а крім того є затримки з відшкодуванням сум субсидій та пільг.

 

Відключення води

 

У законі сказано, що якщо водоканал не зміг укласти договір з трейдером, то постачання електроенергії буде йти від так званого постачальника "останньої надії", тариф якого перевищує ринковий на 30%. Крім того, такі поставки триватимуть 90 днів, з 1 січня по 1 квітня. Це означає, що вже з наступного місяця понад 30 водоканалів по країні ризикують залишитися без електропостачання.

 

Ольга Бабій резюмувала: "На жаль, ситуація патова. Щоб 5 мільйонів людей мали в крані воду, необхідно терміново зібрати засідання Верховної Ради і внести зміни в закон, і продовжити термін тимчасового підключення до постачальника "останньої надії" хоча б на три місяці". 

 

Вона зазначила, що для вирішення проблеми потрібне екстрене засідання РНБО, щоб вона була готова дати необхідні доручення суб'єктам господарювання у разі відключення.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО