Кабмін узаконив право аспірантів на стипендії

Кабмін вніс зміни до Порядку призначення і виплати стипендій, поширивши його дію на аспірантів, які навчаються за денною формою навчання (з відривом від виробництва) у навчальних закладах або наукових установах за державним (регіональним) замовленням.

 

На необхідності прискорення прийняття такого документа наголошував Комітет ВР з питань освіти і науки, у зв'язку з проблемною ситуацією, що склалась зі стипендіальним забезпеченням аспірантів.

 

Річ у тім, що при підготовці проекту попередніх змін до Порядку призначення і виплати стипендій, Міністерством культури України слово "аспірант" було помилково замінено словом "асистент-стажист" у частині, що стосується визначення розмірів стипендіального забезпечення аспірантів.

 

Таким чином, незважаючи на встановлене законодавством право здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії - аспірантів на отримання стипендії, з часу набуття чинності внесеними постановою Кабміну від 24 жовтня 2018 року № 865 змін до Порядку, питання виплати стипендій аспірантам було неврегульовано.

 

Крім того, існувала проблема, що з листопада 2018 року, при перевірці закладів вищої освіти контролюючими органами, виплата стипендій аспірантам розцінюється як нецільове використання коштів держбюджету.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ
Домашний мохито
Дата: 19.06.2019 13:33


НОВОСТИ МИРА КИНО