Скiльки українців говорить рідною і скільки російською мовою?

Українською мовою із найближчими родичами спілкується майже половина українців – 46%.

 

Переважно або тільки російською мовою розмовляють 28,1% українців. Ще 24,9% українців рівноцінно розмовляють українською і російською мовами. Іншими мовами розмовляють 0,2% опитаних. Про це свідчать результати опитування  Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 28 лютого по 11 березня 2019 року. Участь в анкетуванні взяли 2004 респондентів віком від 18 років, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим).

 

На запитання про те, скільки часу треба відводити на вивчення російської мови в україномовних школах, 29,9% відповіли, що стільки ж, як і на вивчення української мови. При цьому 25,9% опитаних відповіли, що менше, ніж на вивчення української, але більше, ніж на іноземні мови (англійську, німецьку та інші).

 

Ще 25,4% опитаних вважають, що на вивчення російської мови в україномовних школах треба витрачати стільки ж або менше часу, ніж на вивчення іноземних мов. При цьому 7,8% говорять про те, що російську не треба вивчати взагалі. Не змогли відповісти або відмовилися відповідати 11% респондентів.

 

Якщо порівнювати дані цього опитування з опитуванням 1998 року, то за 20 років частка тих, хто вважає, що російську мову потрібно вивчати в тому ж обсязі, що і українську, знизилася з 46% до 29,9%. За словами соціологів, такі зміни пов’язані з тим, що опитування 1998 року включало Крим та усі території Донбасу.

 

Кількість тих, хто гадає, що вивчати російську треба в меншому обсязі, ніж українську, але в більшому, ніж інші іноземні мови, знизилася з 31,5% до 25,9%.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО