Рада оновила закон про донорство: у чому суть

Нардепи взялися за одне з болючих питань української медицини. На засіданні в четвер, 17-го травня, парламент у другому читанні та в цілому підтримав зміни до законів, які регулюють трансплантацію в Україні.

 

Відтак пересаджувати органи в Україні будуть безоплатно, щоправда за винятком кісткового мозку. Документ набирає чинності 2019 року.

 

Легальна трансплантація

За життя пожертвувати свої органи зможуть усі повнолітні українці, окрім хворих, ув’язнених і вагітних. А щоб посмертно стати донором, треба надати письмову згоду спеціальному координатору (цю посаду ще мають запровадити). Якщо ж людина передумала, то вона зможе скасувати свою згоду. Також донору можна обрати третю особу, яка дозволить пересаджувати його органи після смерті.

 

Співавторка законопроекту, голова комітету охорони здоров’я Ольга Богомолець запевняє, що один донор може врятувати життя восьми людей. “До п’ять тисяч українців щороку потребують пересадження органів, щонайменше три тисячі помирають до операції”, – сказала вона.

 

Читайте також: Яке майбутнє української трансплантології

 

Усіх донорів і реципієнтів внесуть до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Реєстр буде закритим, доступ лише матимуть координатори, медзаклади й судмедексперти.

 

Щоб провести операцію з пересадки органу, лікарі мають констатувати смерть головного мозку. У разі біологічної смерті це не потрібно. Вилучати органи будуть спецбригади, які також ще мають створити.

 

Зазначимо, до цього дозвіл на пересадження органів людини після смерті могли надати лише родичі.

 

Для чорних трансплантологів посилили покарання

П’ять років тюрми загрожуватиме за вилучення органів примусом чи обманом. За незаконну торгівлю органами можуть ув’язнити на строк від семи до десяти років.

 

Для членів транснаціональних організаціях із торгівлі органів обіцяють від восьми до дванадцяти років за ґратами.

 

Позиція церкви

На розгляді поправок до закону Ольга Богомолець зазначила, що Рада церков підтримала законопроект.

 

“Релігійна спільнота України готова підтримати суспільно добровільне донорство в країні, щоб кожна людина мала шанс врятувати інше життя після своєї смерті”, – сказала голова комітету охорони здоров’я ВР.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО