У МОЗ запропонували заборонити рекламу нетрадиційної медицини

Міністерство охорони здоров’я України розробило новий законопроект, що обмежує рекламу лікарських засобів.

 

Про це на своєму Facebook повідомила в.о. міністра Уляна Супрун.

 

За її словами, у способі та подачі реклами лікарських засобів Україна дуже відстає від країн Заходу, де є чіткі правила та норми, які дозволяють розповсюджувати рекламу ліків.

 

“Уявіть, понад 50% від усього ринку спожитих ліків у 2017 році становлять ліки без доведеної клінічної ефективності! З 10 найпопулярніших препаратів, які найбільше купували українські пацієнти у минулому році, лише три – є препаратами, які відносяться до категорії основних лікарських засобів. Усі інші – симптоматичні та супутні препарати, або ж такі, що не мають достатньої бази ефективності”, – написала Уляна Супрун.

 

Як зазначила в.о. міністра охорони здоров’я, за даними Нацради з питань телебачення та радіомовлення, від 30% до 50% загальної кількості реклами на українському телебаченні – реклама лікарських препаратів та медичних виробів. А майже 69% українців займаються самолікуванням, не звертаючись за допомогою до лікарів.

 

Серед основних пунктів законопроекту МОЗ – заборона реклами цілительства та нетрадиційної медицини, а також залучення до реклами конкретного препарату відомих людей, акторів, що зображають медпрацівників. Крім того, пропонується заборонити надавати інформацію, що ліки призначені виключно для лікування дітей та зобов’язати, аби зміст реклами відповідав інструкції про застосування лікарського засобу.

 

“Сьогодні ми презентуємо проект громадськості, далі – медичній спільноті, фармвиробникам”, – наголосила Уляна Супрун.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО