Трудовий кодекс по-новому: що слід знати вагітним жінкам

Згідно українського Кодексу законів про працю, роботодавець не може відмовитися прийняти вагітну на роботу. Й навіть якщо жінці відмовляють, то вона має отримати на руки письмове повідомлення про причини відмови, які згодом можна оскаржити у суді.

 

Звільнити вагітну “просто так” роботодавець також не може. Позбавлення робочого місця допускається законом виключно при повній ліквідації підприємства. Але й у цьому випадку роботодавець зобов’язаний працевлаштувати жінку у “поважному стані”.

 

“Обов’язково-примусове” працевлаштування відбувається й коли закінчився термін трудового договору. На період працевлаштування, але не більше трьох місяців з дня звільнення, за “майбутніми мамами” зберігається й середня заробітна плата.

 

Якщо з вини роботодавця відбуваються порушення прав вагітних, то його можуть оштрафувати. Передбачена навіть кримінальна відповідальність.

 

Утім, через судову реформу відстоювати власні права у суді це стає досить дорого й довго для пересічного громадянина, адже треба бути готовим викласти певну суму для застави — щоб відшкодувати відповідачу витрати на адвоката в разі його виграшу. Ця норма автоматично відрізає дорогу в суд малозабезпеченим.

Оцените статью: 
0
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"
Преимущества iPHONE
Дата: 16.01.2019 14:46


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО