Мешканці сходу не визнають своєї провини у початку війни

Переселенці зі сходу, які вимушено покинули домівки та нині мешкають у Києві, дорікають українській владі, що не дала відсіч сепаратистам на початку – коли ДНР і ЛНР лише починали захоплювати території. Натомість власної провини у початку війни «східняки» не бачать.

Щодня до центру роздачі гуманітарної допомоги для біженців у Києві приходить в середньому понад сотня переселенців зі сходу.  Для прикладу, мешканка Донецька Валентина переселилася до столиці України ще в липні торік. Жінка спілкується зі знайомими, що залишилися в регіоні. Зізнається, що чимало тамтешніх людей у подіях на Донбасі звинувачують українську владу.  

«Больше, конечно, винят власть Украины,  что не предприняла ничего, когда еще активность ДНР и ЛНР была небольшой. А сейчас у них настроение такое, что они уверены: именно ДНР сделает им хорошую жизнь», - говорить Валентина.

Водночас переселенка із Макіївки Ганна переконує, що більшість людей на її батьківщині  все-таки з проукраїнськими настроями. На її думку, у війні на сході держави, винні олігархи, які ніяк не можуть поділити між собою країну.

Натомість власної провини у подіях на Донбасі його мешканці не визнають. Чому так? -  пояснив  соціальний психолог Вадим Васютинський. На думку експерта, радянська система виховала людей таким чином, що вони не відчувають відповідальності за себе і своє життя.

«Людям простіше піти до начальника, поплакатися і чекати, коли начальник усе вирішить, - коментує доктор психологічних наук Вадим Васютинський. ­- Так було в радянські часи. А сьогодні ця система відмирає. Більше нема голови колгоспу, секретаря райкому. Люди почуваються покинутими».

На думку психолога, більшість людей, що підтримують проросійські настрої, діють несвідомо і за звичкою вірять, що за них все вирішать - чи то олігархи, чи то українська або ж російська влада. Вадим Васютинський каже,  щоб відстояти суверенітет в країні мають домінувати саме проукраїнські настрої. А для цього потрібно шукати спільні цінності, що об’єднають людей по всій Україні.

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО