Білоруси в Мінську зривають прапори Росії (фото)

Так званий "День єднання Білорусі та Росії", що традиційно відзначається 2 квітня, вже не перший рік викликає обурення жителів нашої країни постійним вивішуванням російських прапорів у різних містах. Правда, якщо раніше білоруси обмежувалися написанням обурених повідомлень в соціальних мережах, то тепер, в контексті російської збройної агресії проти України, стали діяти більш рішуче - просто зривати триколори і кидати їх на землю. Один з таких моментів зафіксував на фото і опублікував у своєму Twitter-акаунті мінчанин по імені Микита.

 

На знімку видно, що російський прапор на розі проспекту Незалежності та вулиці Леніна в самому центрі Мінська, поруч зі станцією метро Жовтнева, провисів зовсім недовго. Невідомі патріоти вийняли його з флагштока і викинули прямо під колеса проїжджаючих автомобілів. Підняти з асфальту російський прапор ні в кого з мінчан бажання не виникло.

 

© Фото з Twitter-аккаунта @MikitaShtau

 

 

 

Варто відзначити, що і місцева влада в цьому році стали відноситися до традиції з деякою прохолодою. Приміром, якщо ще рік тому до 2 квітня російські прапори разом з білоруськими майоріли на входах в будівлі мінського залізничного вокзалу, Академії наук, Національного банку і навіть Удома уряду, то цього разу їх там вирішили не вивішувати. Обмежилися лише встановленням російських прапорів разом з білоруськими на деяких великих перехрестях проспекту Незалежності. Але і там, як бачимо, частина триколоров довго не провисіла.

 

 

Нагадаємо, так званий "День єднання Білорусі і Росії" було засновано на честь підписання 2 квітня 1996 року президентами Олександром Лукашенко і Борисом Єльциним договору про створення Співтовариства двох країн. Рівно через рік, 2 квітня 1997 року, ці ж глави держав підписали новий договір про створення Союзу Білорусі та Росії. Нічого серйозного, втім, з цього проекту так і не вийшло, якщо не вважати зняття прикордонного та митного контролю на кордоні, а також введення пільг щодо перебування, працевлаштування, навчання та медобслуговування громадян Білорусі і Росії на територіях одна одної. А зараз, коли Російська Федерація на пострадянському просторі сприймається виключно як країна-агресор, єдиною причиною вивішувати її прапори в Мінську є лише те, що формально свято "День єднання" з якоїсь причини поки ще не скасований. Втім, як бачимо, прості мінчани досить оперативно коригують ситуацію.

 

Джерело: 24by.org

 

Оцените статью: 
Нашли опечатку в тексте? Выделите текст и нажмите Ctrl+Enter


МУЖСКОЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖЕНСКИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВОСТИ ОТ ПОРТАЛА ГОНЕВА.НЕТ


НОВОСТИ МИРА КИНО