Польська преса: "На Україні в військо забирають тільки бідних і безробітних"

Українці беруть в армію тільки бідняків і безробітних. Олігархи і мафія викуповують синів зі служби, сплачуючи хабар. За вільну Україну не хочуть вмирати навіть її сини. Принаймні ті, які мають можливість посипати копійчиною.

Хоча Володимир Путін, Петро Порошенко, Ангела Меркель і Франсуа Олланд підписали в Мінську угоду про відвід військ, починаючи з першої половини лютого росіяни порушили їх більш ніж 800 разів. Бої тривають, а у наших східних сусідів закінчуються призовники. Закінчуються тому що навіть українці не хочуть вмирати за свою країну. - Якби я потрапив в мобілізаційний список, я б сплив хоча б на байдарці через море. І щоб було зрозуміло - я український патріот, - каже Андрій, один з призовників у розмові з польським журналістом Ігорем Міцікєм, репортаж з України був надрукований суботній "Газеті Виборчій".

 

З початку конфлікту на заході країни українці пережили вже три хвилі мобілізації. Проблема в тому, що хто як може, той бере ноги за пояс. Наприклад, у Володимирі-Волинському повістки в армію отримали... безробітні. Коли підуть до пізнання, не будуть отримувати допомогу. "Не пішов в армію, ніхто з синків мафії митників, які під містом є палаци, а не вдома. Не пішли сини мера Петра Саганюка, мужики, як бики. 40-річний Руслан та 24-річний Андрій тільки провокують людей своїми позашляховими Тойотами з темними скельцями і на модних дисках", - читаємо ми на сторінках "Газети Виборчої"."

 

Як це можливо, що під час цієї жорстокої війни, люди діляться на рівних і рівніщиї? Чому одні повинні помирати, а інші спокійно сидять в будинках, осипані багатством? Відповідь проста: Майдан Незалежності насправді мало що змінив. На Україні все далі можна дати хабаря.

 

Втім, і вмирати не кому. "Ну, я думаю, що в гру вступають гроші... - Скільки тепер дає Яценюк за цей Донбас? Тому що, як я протягну там 2 тис., це комбінувати не буду, я піду. Може бути, вигідно. Хотілося б піч у хаті відремонтувати. Води гарячої немає", - пояснює 44-річний Томаш Крутий. Чоловік за професією зварювальник, який, як безробітний отримує 400 гривень (близько 64,08 злотих) допомоги.

 

Джерело: "Газета Виборча"

Переклад: "Україна Online"

Оцініть статтю: 
Знайшли помилку в тексті? Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter


ЧОЛОВІЧИЙ ЖУРНАЛ "WINNER"


ЖІНОЧИЙ ЖУРНАЛ "BEAUTY"


НОВИНИ ВІД ПОРТАЛУ ГОНЕВА.НЕТ


НОВИНИ СВІТУ КІНО