Політика > Росія відмовилась продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з Україною

Росія відмовилась продовжувати мандат місії ОБСЄ на кордоні з Україною


2 вересня, 18:36.

Росія відмовляється від продовження мандату місії ОБСЄ в пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною, які розташовані на ділянці з окупованими територіями Донбасу.

 

Нинішній мандат діє до 30 вересня 2021 року. 2 вересня на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представники РФ заявили, що виступають проти його продовження.

 

Тимчасова повірена у справах США в ОБСЄ Кортні Остріан наголошує, що США «глибоко жалкують» через таку позицію РФ. Вона зазначає, що раніше представники Росії погоджувалися, що місія ОБСЄ у цих пунктах пропуску є ефективною.

 

Вона нагадала, що Росія підписала Мінські угоди у 2014 році, які гарантують «постійний моніторинг українсько-російського державного кордону та перевірку з боку ОБСЄ.

 

«Нинішнє заперечення Росії проти продовження мандату місії прикордонних спостерігачів виглядає лише останнім в довгій низці невиконаних обіцянок і останньої демонстрацією того, що підтримка позитивних відносин зі своїми сусідами просто не є пріоритетом для Росії», — наголошує Остріан.

 

У МЗС України назвали таку позицію РФ саботажем імплементації Мінських домовленостей.

 

«Розглядаємо таке рішення РФ як свідчення її планів продовжувати і збільшувати постачання зброї, військового обладнання, боєприпасів, регулярних військ і найманців на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, що може спричинити подальшу ескалацію в зоні російсько-українського збройного конфлікту», — йдеться у заяві МЗС. 

 

Що передувало?

 

У травні 2021 року Росія завадила звичайному продовженню мандата місії ОБСЄ на прикордонних пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною і скоротила його з чотирьох до двох місяців. У липні його знову продовжили на два місяці до 30 вересня.


Повернутися назад