Політика > Дві години переговорів: подробиці зустрічі Зеленського і Байдена

Дві години переговорів: подробиці зустрічі Зеленського і Байдена


2 вересня, 07:19.

Президент України Володимир Зеленський в США провів зустріч з американським лідером Джо Байденом. Глави двох держав провели двогодинні переговори в Білому домі.

 

Почалася зустріч двох лідерів невеликими заявами в присутності представників ЗМІ. Першим виступив Байден, заявивши про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

 

Зеленський, в свою чергу, окреслив пріоритетні теми переговорів (безпека, в тому числі енергетична, і економічний блок). Президент України також повідомив, що передав Байдену список із понад 450 ув’язнених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, а також в РФ. Після цього переговори продовжилися, але вже без журналістів.

 

Переговори Байдена і Зеленського тривали понад дві години, але після завершення не було традиційного загального підходу до ЗМІ.

 

Уже після того, як президент України залишив Білий дім і попрямував на зустріч до Конгресу, в Тwitter українського лідера було опубліковано повідомлення про зустріч.

 

«На зустрічі з Джо Байденом пріоритет – питання безпеки. Зокрема, безпека на Донбасі, в окупованому Криму, в Чорноморсько-Азовському регіоні та енергетична безпека України та Європи», – написав глава держави.

 

У свою чергу, Байден також написав повідомлення про зустріч з українським лідером.

 

«Під час сьогоднішнього візиту президента Зеленського я підтвердив підтримку США суверенітету і територіальної цілісності України перед російською агресією, нашого тісного співробітництва з питань енергетичної безпеки та спільних демократичних цінностей», – написав Байден у Twitter.

 

Через кілька годин після зустрічі з Байденом Зеленський дав брифінг для ЗМІ. В ході спілкування з журналістами президент України зазначив, що «те, що зустріч йшла два години говорить про те, що сторони зацікавлені».

 

Зеленський також зазначив, що у нього з Байденом була «чоловіча розмова», а зустріч він назвав нормальною і продуктивною «в не завжди сонячній атмосфері».


Повернутися назад