Політика > В уряді назвали умову, за якої Україна піде на формулу Штайнмаєра

В уряді назвали умову, за якої Україна піде на формулу Штайнмаєра


30 липня, 18:53.

Україна може імплементувати у своє законодавство «формулу Штайнмаєра» – контроль над кордоном тільки після виборів в ОРДЛО – якщо РФ не буде висувати нових умов для початку врегулювання на Донбасі.

 

Про це заявив віце-прем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Він пояснив, що для імплементації формули треба вставити її в текст закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». «Немає ніяких проблем. Якщо це єдина умова, я впевнений Україна із задоволенням на неї піде», – сказав Резніков, але при цьому вказав на одну обставину.

 

Імплементацію «формули Штайнмаєра» має обговорювати політична підгрупа ТКГ, але російська сторона разом з представниками окупаційних адміністрацій наполягають на тому, що український закон про особливий статус Донбасу треба переписати.

 

«Дилема: або ми не повинні їх слухати, а взяти й імплементувати «формулу Штайнмаєра» – тоді чи не буде це вважатися порушенням процедур «комплексу заходів»? Це питання до наших європейських партнерів – якщо ви просите нас імплементувати формулу на рівні глави держави – чи означає це, що треба припинити відповідні консультації в ТКГ? Що далі? Що зробить Кремль у відповідь для виконання своєї частини мінських угод? Питання риторичне», - зауважив Резніков.

 

Нагадаємо, напередодні Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність імплементації «формули Штайнмаєра» в українське законодавство для врегулювання на Донбасі.

 

«Формула Штайнмайєра» – план з припинення війни на Донбасі, запропонований у 2015 році колишнім міністром закордонних справ Німеччини Франком Вальтером-Штайнмайєром.

 

За ним у контексті Мінських домовленостей спочатку Верховна Рада ухвалює закон про місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Потім в ОРДЛО відбуваються місцеві вибори і після того, як ОБСЄ визнає їх демократичними, Київ надає цим районам т. зв. «особливий статус». Опісля Росія виводить російсько-терористичні війська та передає Україні контроль над тимчасово окупованою ділянкою міждержавного кордону.

 

Команда тодішнього президента Петра Порошенка категорично відкинула цей план і назвала його спробою легалізувати терористичні «Л/ДНР» та окупацію ОРДЛО Російською Федерацією.

 

Водночас Офіс президента Володимира Зеленського обіймає діаметрально протилежну позицію. 


Повернутися назад