Політика > США назвали п'ять головних проблем України

США назвали п'ять головних проблем України


8 липня, 06:48.

Україні слід зосередитися на п’ятьох ключових реформах, за допомогою яких уряд зможе розвинути досягнуті результати й в яких США готові допомогти Києву.

 

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен 7 липня на сесії “Сильна Україна в сильній європейській і євроатлантичній сім’ї” під час 4-ї Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі.

 

1. Це законопроєкт щодо Вищої ради правосуддя і також законопроєкт про Вищу кваліфікаційну комісію суддів, які забезпечать прозорий процес відбору суддів.

 

2. Забезпечення прозорої процедури відбору керівництва Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що заслуговують на довіру і які базуються на їхніх заслугах.

 

3. Прийняття закону щодо прозорого корпоративного адміністрування, що захищатиме незалежність наглядової ради, генеральних директорів і відповідає стандартам Організації економічного співробітництва та розвитку.

 

4. Прийняття законодавства щодо “демілітаризації”, “деполітизації” та “масштабування” Служби безпеки України.

 

5. СБУ та інші установи мають зосередитися на антикорупційній діяльності, зокрема у вищих ешелонах влади.

 

“З 2014 року було проведено низку розслідувань, але жоден із вищих посадовців не піддався суду і не був засуджений за корупцію. Люди повірять у систему тоді, коли система запрацює”, — резюмував держсекретар.

 

Водночас він зазначив, що процес реформ важкий, який зустрічає опір олігархів, однак додав, що українське суспільство продовжує прагнути змін.


Повернутися назад