Політика > Що кажуть кандидати у канцлери ФРН щодо ''Північного потоку-2''

Що кажуть кандидати у канцлери ФРН щодо ''Північного потоку-2''


27 червня, 10:28.

Кандидати у канцлери Німеччини від Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Армін Лашет (Armin Laschet) та від Соціал-демократичної партії (СДПН) Олаф Шольц (Olaf Scholz) заявили про готовність припинити транспортування російського газу газопроводом "Північний потік-2", якщо Москва порушить зобов'язання перед Україною.

 

Про це вони заявили в суботу, 26 червня, під час дискусії кандидатів у канцлери, організованої суспільно-правовим телеканалом ARD і Мюнхенською конференцією з безпеки.

 

Було чітко погоджено, що цей проєкт не повинен працювати за рахунок України, сказав Лашет. "Якщо президент Путін не дотримуватиметься цього правила і використовуватиме його проти України, його (газопровід - Ред.) можна зупинити в будь-який час - навіть тоді, коли газопровід буде готовий - адже тоді основа для бізнесу відпаде. Настільки просто", - запевнив він

 

У свою чергу, Шольц заявив, що Путін бачить у цьому проєкті не лише економічну вигоду, але, за його словами, Німеччина розглядає "Північний потік-2" "чисто економічно". "Погіршення транзиту газу та безпека України матимуть наслідки для можливого транзиту через завершений у майбутньому газопровід", - стверджує Шольц.

 

Натомість кандидатка від Зелених Анналена Бербок знову наголосила, що перш за все не треба було будувати цей спірний газопровід, і наголосила на ще одному дозволі, необхідному для його запуску.

 

"Цей дозвіл не повинні надавати", - наголосила Бербок і додала, що президент РФ Володимир Путін хоче дестабілізувати Україну за рахунок "Північного потоку-2". Також кандидатка від Зелених сумнівається, що роботу цього газопроводу зупинять, якщо Путін припинить транзит через Україну. За її словами, Європа не може собі цього дозволити. "Ми все ще залежні від російського газу", - констатувала Бербок.


Повернутися назад